Alpy - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

Horskými vláčky po Švýcarsku II

Gelmersee 2

Pro ty, kteří se rádi projedou vlakem a ještě k tomu v nádherné horské krajině švýcarských Alp, jsme připravili nový zájezd, který vás seznámí s historickou parní železnicí Furka Dampfbahn, nejstrmější otevřenou pozemní lanovkou v Evropě Gelmerbahn a také s nejstrmější zubačkou na světě na Pilatus. Budete se moci vyvézt otáčivou kabinou lanovky na Titlis i shlédnout jedinečné vodopády uvnitř skály u Lauterbrunnenu. Projdeme se pod proslulou severní stěnou Eigeru, která patří k nejtěžším horolezeckým stěnám v Alpách.


 

Program zájezdu

1.den (čt): odjezd z Prahy ve večerních hodinách. Přejezd do Švýcarska.
2.den (pá): Výjezd na PILATUS, nejvýznamnější horu této oblasti s fantastickými výhledy na celou oblast středního Švýcarska. Svezete se nejstrmější zubačkou na světě. Nahoře vycházka tzv. stezkou kozorohů a výstup k vyhlídkovým bodům. Cestou do Andermattu zastávka v soutěsce SCHÖLENEN a krátký okruh s prohlídkou Ďáblova mostu, zájemci mohou dojít až do Andermattu pěšky (celkem cca 1,8 km chůze).
3.den (so): Celodenní výlet do Bernských Alp , pod slavnou trojici hor Eiger – Mönch - Jungfrau . Ráno odjezd do „údolí vodopádů“- LAUTERBRUNNENTAL . Vycházka k TRÜMMELBAŠSKÝM VODOPÁDŮM - 10 ledovcovým kaskádovitým vodopádům v nitru hory. Poté vlakem z Lauterbrunnenu přes Kleine Scheidegg na stanici Eigergletscher a odtud po úpatí proslulé severní stěny Eigeru na stanici Alpiglen (cca 6 km a 3 hod. chůze). Jednodušší varianta je okruh v oblasti stanice Kleine Scheidegg s výhledy na horské velikány Bernských Alp.
4.den (ne): Nejstrmější otevřenou lanovkou v Evropě k jezeru GELMERSEE. Pěší okruh kolem Gelmersee (cca 2,5 hod. chůze). Přejezd přes GRIMSELPASS. Odpoledne starou parní železnicí FURKA DAMPFBAHN pod průsmykem Furka z Gletsche do Realpu a odtud návrat autobusem.
5.den (po): Výjezd rotující lanovkou na TITLIS (3 028 m.), kde se nachází 100 metrů dlouhý a nejvýše v Evropě položený visutý most. Jedinečné výhledy na Bernské i Urnijské Alpy. Sjezd na mezistanici a pohodový okruh (cca 3,5 km) kolem jezera TRÜBSEE. Podvečerní zastávka v LUZERNU , procházka centrem, Kapličkový most, katedrála sv. Legera, Lví památník. Přejezd do ČR.
6.den (út): Příjezd do Prahy v ranních hodinách.
Číslo záj.TermínDospělí Poznámka 
526-0128.7.-2.8.20227 590,-odjezd též z Plzněrezervovat

Stravování:

česká strava připravovaná na místě českou kuchařkou

Cena zahrnuje

  • 3x polopenze (česká kuchyně)
  • 3x ubytování (2-3 lůžkové pokoje)
  • průvodce
  • dopravu autobusem

Cena nezahrnuje

  • jízdné na vláčky (celkem cca 300 CHF)

Fakultativně

  • 1/1 pokoj
  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: : 210 Kč)
  • Zpáteční jízdenka ke Gelmersee (nutná rezervace a platba předem) 800 Kč.

Zajímavosti

Bernské Alpy:

Brienz:

Jungfrau: Třetí nejvyšší vrchol Bernských Alp.

Lauterbrunnen:

Luzern: Hlavní město stejnojmenného kantonu se poprvé připomíná jako rybářská osada již v r.840. Ta ...

St. Moritz: St. Moritz je světově známé rekreační středisko ve vých. části Švýc. Alp, v oblasti proslulé ...

Fotografie

Bernské Alpy 2Bernské Alpy 3Bernské AlpyGelm. Gelmersee 2Gelmersee 3GelmerseeKleine S (2)Kleine S 3Kleine SGrimselpass 1LauterbrunnenSchilthorn 5SchölenenschluchtBernské Alpy 2Bernské Alpy 3Cesta pod Eigerem 1Cesta pod Eigerem 2Cesta pod Eigerem 3Cesta pod Eigerem 4Furka parní vlakGelmerbahn 2Gelmersee 1Pilatus 1Soutěska SchölenenTrübsee 1Trümmelbašské vodopády

Zájezdy - Alpy

Zájezdy pořádá:
CK Mayer + Crocus,
Podolská 33, 147 00, Praha 4
Lidická 35, 150 00, Praha 5
tel: 241 432 483
fax: 241 432 027
www.ckmayer.cz
www.poznavaci-zajezdy.cz