Alpy - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

Romantické údolí Saalbach - Hinterglemm

Zell am See 01

- se slevovou kartou Joker Card
- lanovky, údolní vláček i koupaliště v ceně

Zájezd do vyhlášeného turistického střediska Saalbach Hinterglemm v kouzelném údolí Glemmtal, mezi Kitzbühelem a Zell am See. Podrobně poznáme celé údolí a na každém kroku nás bude doprovázet nádherné panorama rakouských Alp s kartou Joker Card, bezplatné užívání lanovek v údolí, ale i údolního vláčku, busu a aquaparku v Saalbachu.


 

Program zájezdu

1.den (so): Odjezd z ČR v časných ranních hod. do SAALBACHU . Cestou klimatické lázně ZELL AM SEE , procházka historickým centrem města a po jezerní promenádě. Odpoledne příjezd do údolí GLEMMTAL , obklopeného travnatými horami Pinzgau a Kitzbühelskými Alpami. Ubytování na hotelu v SAALBACHU , večeře.
2.den (ne): Poznávání údolí GLEMMTAL – Talschluß (Konec údolí) – turistický ráj s trasami nejrůznějších délek a náročností, podél nespočtu vodopádů. Největší lanový park Rakouska TOP OF, zavěšení na laně můžeme „přeletět“ celé údolí. Hlavní atrakcí je 200 m dlouhý visutý most Golden Gate Bridge, spojující ve výšce 42 m obě strany údolí a navazující na 1 km dlouhou stezku v korunách stromů. Odpoledne návrat do hotelu, večeře.
3.den (po): Z LEOGANGU v sousedním údolí výjezd lanovkou na vrchol ASITZ. Méně zdatní turisté se mohou po procházce k vrcholu Asitzkopf (1914 m) vrátit k čekajícímu autobusu a tím se vrátit zpět do údolí Glemmtal. Vrchol Asitzkopf skýtá panoramatický výhled na okolní Alpslé masívy. Zdatnější turisté mohou pokračovat značenou turistickou stezkou přes vrcholy WILDENKARKOGEL (1910 m), PRÜNDELKOPF (1 881 m) až k vrcholu KOHLMAISKOPF (1749 m) a odtud se vrátit lanovkou, popřípadě pěšky, zpět do hotelu.
4.den (út): Dopoledne vyjedeme lanovkou na protější vrchol ZWÖLFERHORN s úžasnými panoramaty a navečer projdeme pohádkový les. Odpoledne HINTERGLEMM , procházka městečkem, výjezd lanovkou na REITERKOGEL, množství turistických tras, mj. Alpská zahrádka a Kodok Berg (trasa plná překvapení a úkolů - soutěska, vodní děla...).
5.den (st): Volný den, odpočinek a případné koupání v aquaparku v Saalbachu , nebo turistika s využitím lanovky Schattbergbahn a následně po dálkové hřebenové stezce Pinzgauer Spaziergang přes vrcholy vyšší 2000 m.
6.den (čt): Po snídani odjezd k prohlídce SALCBURKU (UNESCO), “Řím severu” - historické centrum, Getreidegasse, Domplatz, festivalový palác, hrad, zámek Mirabel s velkolepými zahradami... Navečer odjezd do ČR. Příjezd ve večerních hodinách.
Číslo záj.TermínDospělí Zadní místa Poznámka 
304-0129.6.-4.7.202415 290,-13 990,-Nástup též Pardubice, Hradec Králové a Plzeň.rezervovat

Ubytování

Hotel **** nabízí prostorné, moderně zařízení dvoulůžkové pokoje a rodinné apartmány s vlastním příslušenstvím, Sat-TV a balkonem. Hotelovým hostům je k dispozici wellness a saunový svět.

Stravování:

bohatá snídaně, večeře o 4 chodech a salátový bufet, odpolední svačinka (koláč, uzenina)

Cena zahrnuje

 • doprava luxusním klimatizovaným busem
 • 5x ubytování v hotelu**** – 2lůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím
 • 5x polopenze
 • průvodce
 • vstupy a lanovky dle karty Joker Card
 • aquapark v Saalbachu

Cena nezahrnuje

 • vstupné mimo kartu

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: : 270 Kč)
 • 1/1 pokoj (povinný při nedoobsazení) (příplatek: : 3600 Kč)

Slevy

 • Slevy:
 • děti se dvěma dospělými na pokoji
 • Dítě do 11,99 let (sleva: : 6000 Kč)
 • Dítě 12-15,99 let (sleva: : 4000 Kč)

Zajímavosti

Großglockner:

Hinterglemm:

Leogang: Vesnice se silnou kulturní tradicí. Je umístěna v areálu Pizgauer a je směsicí starých a nových ...

Saalbach: Oblast zvaná též Skicircus leží jižně od Salzburgu a jen 20 km od Zell am See. Tvoří nekonečný ...

Saalbach Hinterglemm: Výborné středisko pro lyžaře a snowboard! Nadmořská výška 1003 - 2100 m. Lyžařská oblast ...

Salzburg: Pro zachovalost mnoha historických památek je město nazýváno Římem severu. Proslulo i tím, že je ...

Zell am See: Zell am See (757 m n.m.) - klimatické lázně a jedno z nejznámějších středisek zimních a letních ...

Fotografie

salzburg - hradalpy-01alpy-04Alpy-azalkySalcburk-05Salcburk-02Salcburk-18Salcburk-22Salcburk-23Zell am See 01Zell am See 02Zell am See 03