Alpy - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

Romantické údolí Saalbach - Hinterglemm

Zell am See 01

- se slevovou kartou Joker Card
- lanovky, údolní vláček i koupaliště v ceně

Zájezd do vyhlášeného turistického střediska Saalbach Hinterglemm v kouzelném údolí Glemmtal, mezi Kitzbühelem a Zell am See. Podrobně poznáme celé údolí a na každém kroku nás bude doprovázet nádherné panorama rakouských Alp s kartou Joker Card, bezplatné užívání lanovek v údolí, ale i údolního vláčku, busu a aquaparku v Saalbachu.


 

Program zájezdu

1.den (st): Odjezd z ČR v časných ranních hod. do SAALBACHU . Cestou klimatické lázně ZELL AM SEE , procházka historickým centrem města a po jezerní promenádě. Odpoledne příjezd do údolí GLEMMTAL , obklopeného travnatými horami Pinzgau a Kitzbühelskými Alpami. Ubytování na hotelu v SAALBACHU , večeře.
2.den (čt): Seznámení s údolím GLEMMTAL, navštívíme krásný konec údolí - Talschluß, kde turisté pěšky, ostatní vláčkem dojedou do míst, kam auta už nesmí. Čeká nás nádherná turistika všech obtížností (doporučujeme nenáročnou, vrstevnicovou, celým koncem údolí pod vodopády), největší lanový park v této části Evropy, TOP OF, přejedeme (ev. přeletíme) zavěšeni na laně přes celý Glemmtal, navíc Ďábelská voda, dřevěný svět a GOLDEN GATE BRIDGE, nejdelší visutý most v Alpách.
3.den (pá): Autobusem do sousedního údolí, lanovkou z LEOGANGU vyjedeme na ASITZ a přejdeme panoramatickou hřebenovou cestou na WILDENKARKOGEL (výhledy na Steineres Meer a Leoganger Steinberge), pokračujeme kolem jezírka na KOHLMAISKOPF. Návrat do Saalbachu lanovkou nebo pěšky.
4.den (so): HINTERGLEMM , procházka městečkem, výjezd lanovkou na REITERKOGEL, množství turistických tras, mj. Alpská zahrádka a Kodok Berg (trasa plná překvapení a úkolů - soutěska, vodní děla...). Odpoledne vyjedeme lanovkou na protější vrchol ZWÖLFERHORN s úžasnými panoramaty a navečer projdeme pohádkový les.
5.den (ne): Turistika nebo odpočinek v údolí Glemmtal, koupání v aquaparku v Saalbachu nebo výjezd kteroukoliv lanovkou v údolí - doporučujeme Schattbergbahn s výhledem na Vysoké Taury vč. Grossglockneru .
6.den (po): Po snídani odjezd k prohlídce SALCBURKU (UNESCO), “Řím severu” - historické centrum, Getreidegasse, Domplatz, festivalový palác, hrad, zámek Mirabel s velkolepými zahradami... Navečer odjezd do ČR. Příjezd ve večerních hodinách.

Ubytování

Hotel **** nabízí prostorné, moderně zařízení dvoulůžkové pokoje a rodinné apartmány s vlastním příslušenstvím, Sat-TV a balkonem. Hotelovým hostům je k dispozici wellness a saunový svět.

Stravování:

bohatá snídaně, večeře o 4 chodech a salátový bufet, odpolední svačinka (koláč, uzenina)

Cena zahrnuje

 • doprava luxusním klimatizovaným busem
 • 5x ubytování v hotelu**** – 2lůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím
 • 5x polopenze
 • průvodce
 • vstupy a lanovky dle karty Joker Card
 • koupaliště v Saalbachu

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: : 240 Kč)
 • 1/1 pokoj (povinný při nedoobsazení) (příplatek: : 3600 Kč)

Slevy

 • Slevy:
 • děti se dvěma dospělými na pokoji
 • Dítě do 11,99 let (sleva: : 7400 Kč)
 • Dítě 12-15,99 let (sleva: : 5300 Kč)

Zajímavosti

Großglockner:

Hinterglemm:

Leogang: Vesnice se silnou kulturní tradicí. Je umístěna v areálu Pizgauer a je směsicí starých a nových ...

Saalbach: Oblast zvaná též Skicircus leží jižně od Salzburgu a jen 20 km od Zell am See. Tvoří nekonečný ...

Saalbach Hinterglemm: Výborné středisko pro lyžaře a snowboard! Nadmořská výška 1003 - 2100 m. Lyžařská oblast ...

Salzburg: Pro zachovalost mnoha historických památek je město nazýváno Římem severu. Proslulo i tím, že je ...

Zell am See: Zell am See (757 m n.m.) - klimatické lázně a jedno z nejznámějších středisek zimních a letních ...

Fotografie

salzburg - hradalpy-01alpy-04Alpy-azalkySalcburk-05Salcburk-02Salcburk-18Salcburk-22Salcburk-23Zell am See 01Zell am See 02Zell am See 03

Zájezdy - Alpy

Zájezdy pořádá:
CK Mayer + Crocus,
Podolská 33, 147 00, Praha 4
Lidická 35, 150 00, Praha 5
tel: 241 432 483
fax: 241 432 027
www.ckmayer.cz
www.poznavaci-zajezdy.cz