Alpy - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

Velkolepý Dachstein se slevovou kartou

Rakousko Dachstein

- lanovky v ceně

Vydejte se s námi na pobyt v oblasti jižní strany Dachsteinu (UNESCO). Zde podnikneme lehké výlety do údolí a na vyhlídky, odkud můžete obdivovat mohutné vápencové hory, zalesněná úbočí, půvabné pastviny, vodopády i krásná jezera. Nad tím vším dominuje ohromný vrchol Dachsteinu pokrytý ledovcem. Na závěr zájezdu se zastavíme v malebné části jižní Solné komory.


 

Program zájezdu

1.den (po): Odjezd z Prahy v časných ranních hodinách. Příjezd do oblasti Dachsteinu . Výlet do údolí SEEWIGTAL (přírodní rezervace, čarokrásný kout Nízkých Taur) k jezeru BODENSEE (možnost projížďky na lodičce). Odtud pěkná procházka k vodopádu BODENSEER s pěknými výhledy zpět na jezero a okolní hory.
2.den (út): Výjezd lanovkou na masiv DACHSTEINU (UNESCO) do výšky 2694 m. Odtud se naskýtají velkolepé vyhlídky na okolní horské masivy. Návštěva visuté vyhlídkové plošiny se skleněnou podlahou SKYWALK. Možnost návštěvy „Ledové jeskyně“ s množstvím ledových skulptur osvícených různými barevnými světly. Odpoledne výlet nad střediskem FILZMOOS k jezeru ALMSEE s impozantní kulisou skal. Vycházka mezi Unterhofalm a Oberhofalm. Výhledy na ohromný skalní masiv, nad kterým vyčnívá vrchol Bischofsmütze.
3.den (st): SCHLADMING - město s historickými památkami ležící pod masivem Dachsteinu v údolí Ennsu. Výjezd lanovkou na vrchol PLANAI . Procházka na vrcholu s impozantními výhledy na celý masiv Dachsteinu i do údolí a také na vrcholy Rauhenberg, Höchstein a další, na které se otvírají výhledy za vrcholem Planai . Odpoledne návštěva malebného údolí UNTERTAL, vodopád RIESACHWASSERFALL. Soutěska a množství malých vodopádů utváří toto údolí, které je nazýváno „Údolím divoké vody“.
4.den (čt): Přejezd do jižní části Solné komory u městečka BAD AUSSEE . Den věnujeme návštěvě malebně položených jezer GRUNDLSEE a TOPLITZSEE. Od jezera GRUNDLSEE pěší trasa naučnou geostezkou cca 1,5 km k TOPLITZSEE. Obě jezera jsou nádherně položená mezi alpskými velikány, nad TOPLITZSEE se zvedají skalnaté štíty a do vod jezera spadají romantické vodopády. Možnost plavby motorovými pramicemi po tajuplném TOPLITZSEE, které je opředené legendami o nacistických pokladech, které má ukrývat těžko přístupné členité dno jezera plné průrev a jeskyní (loď se platí na místě). Při zpáteční cestě ke GRUNDLSEE můžete navštívit mohutný vodopád na říčce STIMITZBACH. Příjezd do ČR ve večerních hodinách.
Číslo záj.TermínDospělí Poznámka 
465-0112.6.-15.6.20237 990,-Odjezd též Příbram, Písek, České Budějovice.rezervovat
465-0225.9.-28.9.20237 990,-Odjezd též Příbram, Písek, České Budějovice.rezervovat

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • průvodce
  • 3x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 3x polopenzi
  • slevovou kartu Sommercard

Cena nezahrnuje

  • pobytovou taxu, splatná na místě, cca 2,5 € / os. / den

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: : 160 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: : 1500 Kč)

Zajímavosti

Altaussee:

Bad Aussee:

Dachstein West: Ledovce a exponované svahy severního Dachsteinu který dosahuje nadmořské výšky 3000 metrů, patří ...

Planai:

Schladming: Světoznámá lyžařská oblast patřící k pěti nejlepším alpským lyžařským regionům, která nabízí ...

Schladming Dachstein:

Solná komora: Je známa nejen pradávnými solnými nalezišti, ale především překrásnými teplými jezery, která ...

Fotografie

Dachstein 5Rakousko DachsteinRakousko Dachstein2Rakousko narcisky 01Rakousko narcisky 02

Zájezdy - Alpy

Zájezdy pořádá:
CK Mayer + Crocus,
Podolská 33, 147 00, Praha 4
Lidická 35, 150 00, Praha 5
tel: 241 432 483
fax: 241 432 027
www.ckmayer.cz
www.poznavaci-zajezdy.cz