Alpy - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

Slovinsko - Julské Alpy

Slovinsko-Julske Alpy

Na tomto zájezdu lze vychutnat lehká pěší turistika v nejkrásnějších scenériích Julských Alp, podíváte se i do Slovinského krasu a navštívíte hlavní město Slovinska, Ljublaň. Julské Alpy jsou příznačné svými hlubokými údolími, kde se nad třpytivými jezery tyčí ohromné šedobílé skalní stěny horských masivů. Na území Julských Alp byl roku 1981 vyhlášen Triglavský národní park, který patří k největším ve Slovinsku.


 

Program zájezdu

1.den (ne): Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2.den (po): BOHINJSKÉ JEZERO - jedno z nejkrásnějších jezer Julských Alp obklopené kulisou skal. Lanovkou na vrchol VOGEL , odkud jsou panoramatické pohledy na jezero, lehká turistika. Odpoledne procházka od západní části jezera ke krásnému vodopádu SAVICA. Přejezd na ubytování.
3.den (út): Cesta do střediska BOVEC přes sedlo PASSO DEL PREDIL, fotozastávka u jezera Lago del Predil. Při hezkém počasí lanovkou pod vrchol KANIN, krásné vyhlídky. Zastávka u vysokého VODOPÁDU BOKA. Cesta malebným ÚDOLÍM TRENTA podél řeky Soča. Proslulé návštěvní místo Julských Alp - pramen řeky SOČI.
4.den (st): BLED - prohlídka letoviska ležícího na břehu Bledského jezera s pěknou promenádou podél jezera, noblesní výstavbou a hradem, ze kterého je pěkný výhled na jezero s ostrůvkem a okolní krajinu. Návštěva zajímavé soutěsky VINTGAR.
5.den (čt): Výjezd na nejvýše položený slovinský průsmyk VRŠIČ (1 611 m n.m.) - výlet na vyhlídku pod vrchol Mojstrovka, možnost výstupu na vrchol. Úchvatné výhledy po velikánech Julských Alp . Zastávka u dřevěného ruského kostelíka. Horské středisko KRANJSKA GORA .
6.den (pá): Výlet do italské části Julských Alp k malebným jezerům LAGHI DI FUSINE s výhledy na vrchol Mangart. Vycházka u střediska KRANJSKA GORA k pramenům řeky SÁVY. Procházka k VODOPÁDU MARTULJEK.
7.den (so): Výlet do malebné oblasti SLOVINSKÉHO KRASU. Návštěva POSTOJENSKÝCH JESKYNÍ - krásná krápníková výzdoba, jízda podzemním vláčkem, koncertní dvorana aj. PREDJAMSKI GRAD - hrad vyrůstající ze skalního masivu. LUBLAŇ - hlavní město Slovinska se starým městem s barokními stavbami a hradem vysoko na kopci. Večer odjezd.
8.den (ne): Příjezd do Prahy v časných ranních hodinách.
Číslo záj.TermínDospělí Poznámka 
333-0123.7.-30.7.202311 990,-Odjezd též Příbram, Písek, České Budějovice, Pardubice, Hradec Králové.rezervovat

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • průvodce
  • 5x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 5x polopenzi

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: : 320 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: : 3000 Kč)

Zajímavosti

Bled:

Bohinjské jezero:

Bovec:

Julské Alpy: Slovinský region Julské Alpy tvoří severozápad země. Je hornatý, jako stvořený pro sportovní ...

Kranjska Gora:

Postojna:

Vogel:

Fotografie

Slovinsko BledjeskyněSlovinsko 2Slovinsko - TriglavSlovinsko-BledSlovinsko-Julske Alpy IIISlovinsko-Julske AlpySlovinsko-vodopad IIISlovinsko-vodopad IVSlovinsko-vodopadbohinjske-jezero-02jezera-fusine-08jezera-fusine-09julske-alpy-03julske-alpy-04julske-alpy-05kranska-gora-01reka-soca-05reka-soca-08souteska-vintgar-08

Zájezdy - Alpy

Zájezdy pořádá:
CK Mayer + Crocus,
Podolská 33, 147 00, Praha 4
Lidická 35, 150 00, Praha 5
tel: 241 432 483
fax: 241 432 027
www.ckmayer.cz
www.poznavaci-zajezdy.cz