Alpy - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

Čarovné pohoří Tennengebirge se zastávkou v Solné komoře

alpy-01

Zájezd do oblasti jižního Salzburska - malebného kraje, který nabízí rozeklané hory, burácející řeky, tajemné soutěsky, příjemná městečka a krásné vyhlídky. Na našem zájezdu okusíme od každého kousek, což dělá zájezd pestrý a atraktivní.


 

Program zájezdu

1.den (ne): Odjezd z Prahy v ranních hodinách. V poledne příjezd do oblasti SOLNÉ KOMORY . Výjezd lanovkou na VRCHOL KATRIN. Lehká příjemná procházka s nádhernými výhledy na Solnou Komoru i ledovec mohutného DACHSTEINU . Zastávka v centru malebného lázeňského městečka BAD ISCHL , které proslavil pobyt císařského páru Sissi a Františka Josefa I. Přejezd na ubytování.
2.den (po): Z městečka ABTENAU lanovkou k chatě KARKOGELHÜTE. Odtud výstup lesní cestou, později horskou pěšinou pod skalními velikány skupiny TENNENGEBIRGE, k salaši GSENGALM s příjemným posezením a úchvatnou vyhlídkou na alpské vrcholy. Možnost vystoupit na vyhlídku s nádhernými pohledy na vrchol GR. TRAUNSTEIN. Odvážnější mohou cestu lanovkou zpět nahradit jízdou po letní bobové dráze. SOUTĚSKA LAMMERKLAM -romantická procházka vede kolem bouřlivé řeky mezi skalními rozvalinami. Nejatraktivnější část soutěsky je tzv.“Tmavá soutěska“, která je vklíněná do skály a působí tak dojmem malé jeskyně. Mnoho dojmů Vám přinese návštěva VODOPÁDU GOLLINGER . Romantická vycházka vede podél potoka Schwarzenbach až k úpatí vodopádu, který spadá z výšky 75 m.
3.den (út): Výlet do údolí HINTERWINKL, které ohraničují mohutné masivy GOSAUKAMM a DACHSTEIN. Příjezd po mýtné silnici k salaši OBERHOFALM pod věhlasnou dvouvrcholovou horu BISCHOFSMÜTZE. Zde je možnost pěkných túr různé náročnosti, ať již k chatě HOFPÜRGLHÜTTE nebo k jezeru ALMSEE a podél potoka Warme Mandling.
4.den (st): Návštěva jedinečné přírodní zajímavosti – JESKYNĚ EISRIESENWELT – rozsáhlý jeskynní systém s celkovou délkou 42 km. Vchod do jeskyně je ve výšce 1641 m. K přístupu k jeskyni se využívá 2xlanovka a 2x i lehká pěší turistika. Cestou si užijeme dechberoucí výhledy na VYSOKÉ TAURY . V jeskyni uvidíme impozantní halu, hrad, ledový palác Eispalast aj. Odpoledne výjezd autobusem k chatě ARTHURHAUS 1502 m přímo pod jižní stěnu monumentálního HOCHKÖNIGU . Pěší vyhlídková panoramatická cesta na MITTERFELD ALM.
5.den (čt): Výjezd k malebnému jezeru ZAUCHENSEE , dále lanovkou k GAMSKOGELHÜTTE. Odtud pěší výlet s nádhernými výhledy panoramatickou cestou mezi růžovými azalkami. Nejzdatnější mohou vyjít na vrcholy TAGWEIDEGG a SCHWARZKOPF. V podvečer možnost koupání a relaxace v hotelovém bazénu nebo v lázních AMADÉ ALTENMARKT, kde najdete soustavu vnitřních a venkovních termálních bazénů.
6.den (pá): Cestou domů výlet na vyhlídkový bod Salcburku – horu UNTESBERG. Výjezd lanovkou ze ST. LEONHARDU pod vrchol GEIRECK (1805m), odtud procházka po německo- rakouské hranici na vyhlídkový vrch SALZBURGER HOCHTHRON (1853 m). Úchvatný vyhlídkový bod navazující na horskou skupinu Untersberg. Rozeklaný hřeben nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu i Alpy a zejména na rozeklané skály v okolí. Příjezd do Prahy ve večerních hodinách.
Číslo záj.TermínDospělí Poznámka 
303-017.7.-12.7.202412 990,-Odjezd též z Příbrami, Písku, ČB.rezervovat

Ubytování

hotel *** s wellness a bazénem

Cena zahrnuje

  • doprava autobusem
  • průvodce
  • 5x ubytování v hotelu *** s wellness a bazénem
  • 5x polopenze

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: : 270 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: : 2600 Kč)

Zajímavosti

Bad Ischl:

Dachstein West: Ledovce a exponované svahy severního Dachsteinu který dosahuje nadmořské výšky 3000 metrů, patří ...

Golling an der Salzach:

Gosau: Horské středisko, situované v překrásné krajině, známé jako východisko túr v oblasti Dachsteinu.

Hochkönig:

Salzburg: Pro zachovalost mnoha historických památek je město nazýváno Římem severu. Proslulo i tím, že je ...

Solná komora: Je známa nejen pradávnými solnými nalezišti, ale především překrásnými teplými jezery, která ...

Vysoké Taury / Korutany:

Zauchensee - Flachauwinkl:

Fotografie

alpy-01dachstein-gosausee-06dachstein-gosausee-05dachstein-gosausee-14dachstein-gosausee-11dachstein-gosausee-09Gosausee 03Gosausee 07