Alpy - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

Květinový ostrov Mainau, nejstarší zubačka na Rigi, Bodamské jezero, Matterhorn

Tento krátkodobý poznávací zájezd vás zavede k Bodamskému jezeru, botanické zahradě na ostrově Mainau. Dále společně navštívíme městečko Lindau, St. Gallen, Luzern a Kostnici. Vydáme se vlakem s jedním přestupem po trase slavného Glacier expresu do Zermattu, kde v případě dobrého počasí vyjedeme lanovkou na nejvýše položenou stanici v Evropě - Klein Matterhorn. Projedeme se také na švýcarskou národní horu Rigi a to nejstarší zubačkou na světě. Nebude chybět ani plavba po Vierwaldstättersee do Luzernu.
Možnost přehození dnů a úpravy programu v závislosti na počasí.


 

Program zájezdu

1.den (pá): Odjezd v pozdních večerních hodinách z ČR. Přejezd přes Německo.
2.den (so): Příjezd k BODAMSKÉMU JEZERU, druhému největšímu jezeru Alp. Květinový ostrov MAINAU s krásnou botanickou zahradou, procházka mezi obřími sekvojemi i záhony růží potěší každého návštěvníka a všechny nadchne i procházka motýlím domem, kde můžete pozorovat nádherné tropické motýly. KOSTNICE - prohlídka historické části města a památek spojených se zdejším Husovým pobytem, kdy se město stalo svědkem koncilu řešícího papežské schizma. Dominantou centra města je krásná gotická katedrála. Dojezd na nocleh do Andermattu.
3.den (ne): Výlet do oblasti VIERWALDSTÄTTERSEE – jezero patří k nejnavštěvovanějším oblastem ve Švýcarsku, leží v srdci Švýcarska a nabízí mnoho zajímavostí: vydáme se do městečka ARTH – GOLDAU, odtud nejstarší zubačkou na legendární vrchol RIGI s krásným výhledem na střední Švýcarsko. Možnost pěšího výletu po úbočí Rigi k mezistanici, sjezd zubačkou a poté plavba lodí do Luzernu. LUZERN – historické města s charakteristickým vrcholem Pilatus, procházka ke slavnému Kapličkovému mostu a do historického centra s domy s malovanými fasádami.
4.den (po): Jízda po trase slavného GLACIER EXPRESSU z ANDERMATTU do ZERMATTU, jízda trvá cca 3,5 hod. (s přestupem). Za Andermattem projedeme 15 km dlouhým tunelem a vyjedeme v kantonu Wallis s charakteristickými dřevěnými domy, projedeme údolím ležícím mezi Bernskými a Walliskými Alpami a v závěru vystoupáme do světoznámého ZERMATTU. Pěšky projdeme přes centrum obce a budeme mít možnost výjezdu nejvýše položenou lanovkou v Evropě na Klein Matterhorn (do nadm. výšky 3 883 m.), v případě horšího počasí bude v Zermattu zvolen alternativní program. Návrat vlakem do Täsche a dale autobusem přes průsmyk Furka do Andermattu.
5.den (út): Návštěva horské oblasti APPENZELL zakončená výjezdem lanovkou na skalnatý vrchol HOHER KASTEN – označovaný Top of Appenzell, rozhledový bod do údolí Rýna, na kraj Appenzell a na vrchol Säntis. Možnost kratší vycházky v oblasti vrcholu. Prohlídka starého biskupského města ST. GALLEN se známým benediktinským opatstvím a klášterní knihovnou (UNESCO), která obsahuje jednu z největších světových středověkých sbírek. Podvečerní návštěva romantického bavorského městečka LINDAU na poloostrově v BODAMSKÉM JEZEŘE, jediný přístav v Bavorsku, který zároveň patří k těm nejkrásnějším. Noční přejezd.
6.den (st): Příjezd do ČR v brzkých ranních hodinách.
Číslo záj.TermínDospělí Poznámka 
439-0130.6.-5.7.20238 990,-Odjezd též Plzeň.rezervovat

Ubytování

Stravování:

česká kuchyně

Cena zahrnuje

  • 3x polopenze (česká kuchyně)
  • 3x ubytování (2-3 lůžkové pokoje)
  • průvodce
  • dopravu autobusem

Cena nezahrnuje

  • vstupy a jízdné (cca 290 CHF + 30 €)

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: : 240 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: : 1200 Kč)

Zajímavosti

Bodamské jezero:

Luzern: Hlavní město stejnojmenného kantonu se poprvé připomíná jako rybářská osada již v r.840. Ta ...

Mainau: Mainau je ostrov ležící uprostřed Bodamského jezera. Administrativně spadá pod město Kostnice; ...

Rýnské vodopády: Vodopády na Rýně jsou zážitkem hlavně na začátku léta, kdy začíná tát sníh. Řeka, která je v ...

St. Gallen: Toto hospodářské středisko vých. Švýcarska bylo pojmenováno po irském mnichovi Gallusovi, který ...

Fotografie

Svycarsko_Mainauluzern-15Rigi 4

Zájezdy - Alpy

Zájezdy pořádá:
CK Mayer + Crocus,
Podolská 33, 147 00, Praha 4
Lidická 35, 150 00, Praha 5
tel: 241 432 483
fax: 241 432 027
www.ckmayer.cz
www.poznavaci-zajezdy.cz