Alpy - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

Švýcarské velikány, kanton Ticino, Lago Maggiore

Borromejské ostrovy 12

Náš nový zájezd Vás zavede do překrásné malebné oblasti na švýcarskoitalském pomezí pod velikány Alp i na romantická místa jezera Lago Maggiore.


 

Program zájezdu

1.den (pá): Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2.den (so): Příjezd do Alp na švýcarskoitalské pomezí na SEDLO SIMPLON (2050 m) – silnice procházející sedlem protíná třítisícové vrcholy a je spojnicí mezi italskou Domodossolou a městem Brig ležícím ve švýcarském kantonu Wallis. Výlet s výhledy na sedlo a okolní hory k jezírkům ROTELSEE a HOPSCHELSEE a k přes 9 metrů velké kamenné soše orla tyčící se nad sedlem.
3.den (ne): Den věnovaný nádherným botanickým zahradám a ostrůvkům Lago Maggiore . STRESA – městečko na břehu LAGO MAGGIORE s úchvatnými výhledy na jezero a na Borromejské ostrovy. Vyhlídková plavba na ostrov MADRE, kde navštívíte vilu z 18. století s krásnou zahradou a na nejznámější ostrov ISOLA BELLA s ohromným barokním palácem a impozantními terasovitými zahradami. Odpoledne návštěva města VERBANIA s botanickou zahradou u VILY TARANTO.
4.den (po): Výjezd do horské oblasti VALLE ANZASCA pod světoznámou čtyřtisícovku s romantickým názvem MONTE ROSA. Výjezd lanovkou ze Staffy k chatě Rif. Gaspare Oberto a výstup na PRŮSMYK MONTE MORO na hranicích Itálie a Švýcarska (nadm. výška 2 853 m.). Návrat zpět lanovkou. Následně možnost vyjet sedačkovou lanovkou z Macugnana na BELVEDERE (1 932 m.) na úpatí východní stěny Monte Rosy a krátká vycházka k nedalekému ledovci. Návštěva dalšího lákadla kraje Ticino městečka BELLINZONA s třemi hrady.
5.den (út): Dokončení prohlídky oblasti LAGO MAGGIORE a to v jeho švýcarské části: prohlídka LOCARNA - metropole nejslunnějšího švýcarského kantonu Ticino s bohatou subtropickou vegetací, procházka centrem města a v rámci ní dojdeme k pozemní zubačce, kterou vyjedeme k poutnímu místu MADONNA DEL SASSO. Dále možnost pokračovat kabinkovou lanovkou k horské stanici CARDADA (1 496 m n.m.) s panoramatickými výhledy na Lago Maggiore a alpské vrcholky.
6.den (st): Za památkami UNESCO Posvátné hory Piemontu a Lombardie : navštívíme některá z nejkrásnějších celkem devíti míst pod patronací UNESCO: SACRO MONTE DI VARALLO - nejstarší Sacro Monte, založené již r. 1491, postavené na přírodní terase na skalnatých svazích Monte Tre Croci. LAGO DI ORTA - návštěva SACRO MONTE DI ORTA, které se nachází v nádherné krajině na zalesněném ostrohu vybíhajícím do jezera Orta. Je zde vybudovaných 20 kaplí ilustrujících epizody ze života sv. Františka. Velkolepé výhledy na jezero a ostrov San Giulio.
7.den (čt): Brzo ráno odjezd z hotelu do Švýcarska do nádherné oblasti údolí GOMSTAL a výjezd lanovkou na EGGISHORN do 2 926 m., odkud se otevírá nejkrásnější výhled na největší alpský LEDOVEC- VELKÝ ALETSCHSKÝ - s délkou přes 23 km. Z mezistanice FIESCHEALP vycházka vysoko nad Rhonským údolím do BETTMERALP (cca 1,5 hod.) a odtud lanovkou k autobusu. Odjezd do Čech.
8.den (pá): Příjezd do Prahy v ranních hodinách.
Číslo záj.TermínDospělí Poznámka 
274-0121.7.-28.7.202313 990,-rezervovat

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • průvodce
  • 5x ubytování v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 5x polopenzi

Cena nezahrnuje

  • lodní spojení, pobytovou taxu (1 € / os. / den), vstupy, lanovky

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: : 320 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: : 3000 Kč)

Zajímavosti

Bellagio:

Bergamo:

Como:

Lago di Como :

Lago di Garda: Lago di Garda je největším italským jezerem a rozprostírá se na hranici mezi Lombardií, ...

Lago Maggiore:

Locarno:

Lombardie: Hlavním městem Lombardie je Milán. V tomto regionu žije jedna šestina obyvatel Itálie. Jedná se ...

Milán:

Piemonte: Rozloha italského regionu Piemont je 25 402 km2 a žije v něm 4,4 milionu obyvatel. Jeho hlavním ...

Stresa:

Fotografie

Italie_jezera_Isola BellaItalie_jezera_Isola Bella_3isola-bella-20lago-maggiore-12lago-maggiore-16Borromejské ostrovy 1Borromejské ostrovy 2Borromejské ostrovy 3Borromejské ostrovy 4Borromejské ostrovy 6Borromejské ostrovy 7Borromejské ostrovy 8Borromejské ostrovy 9Borromejské ostrovy 10Borromejské ostrovy 11Borromejské ostrovy 12Borromejské ostrovy 13Borromejské ostrovy 14

Zájezdy - Alpy

Zájezdy pořádá:
CK Mayer + Crocus,
Podolská 33, 147 00, Praha 4
Lidická 35, 150 00, Praha 5
tel: 241 432 483
fax: 241 432 027
www.ckmayer.cz
www.poznavaci-zajezdy.cz