Alpy - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

Rakouské Alpy - Dachstein se slevovou kartou

Dachstein 8

- lanovky a koupaliště v ceně

Pobyt v oblasti jižní strany Dachsteinu (UNESCO). Zde podnikneme lehké výlety do údolí a na vyhlídky, odkud můžete obdivovat mohutné vápencové hory, zalesněná úbočí, půvabné pastviny i krásná jezera. Nad tím vším dominuje ohromný vrchol Dachsteinu pokrytý ledovcem. Také budete mít příležitost navštívit malebná alpská městečka v této oblasti.

Pořadí navštívených míst může být změněno v závislosti na počasí a jízdním řádu lanovek.


 

Program zájezdu

1.den (ne): Odjezd z Prahy v časných ranních hodinách. Výlet do střediska FILZMOOS a odtud pěší výlet k jezeru ALMSEE s impozantní kulisou skal. Příjezd na ubytování.
2.den (po): Výjezd lanovkou na masiv DACHSTEINU (UNESCO) do výšky 2 694 m n.m. Odtud se naskýtají velkolepé vyhlídky na okolní horské masivy. Návštěva visuté vyhlídkové plošiny se skleněnou podlahou SKYWALK. Turistika na úpatí jižní stěny Dachsteinu pod majestátními vrcholy Torstein, Mitterspitze a Dachstein , které tvoří impozantní skalní předěl severních vápencových skal.
3.den (út): Soutěska SILBERKARKLAMM, průchodná po dřevěných lávkách a schodech, pod kterými protéká dravý potok tvořící vodopády. Odpoledne je možné strávit na koupališti RAMSAUBEACH nebo výjezd lanovkou a výlet na okolní vrch RITISBERG.
4.den (st): Výjezd lanovkou nebo místním autobusem do výšky cca 1 800 m n.m. k chatě REITERALM HÜTTE . Výlet panoramatickou cestou s úchvatnými výhledy pod vrcholky hor GASSELHÖHE a SCHOBER kde cestou uvidíte průzračná jezírka UNTERSEE a SPIEGELSEE. Jezero Spiegelsee bývá nazýváno „jezerem zrcadlení“, protože při jasné viditelnosti se v něm zrcadlí ledovcem pokrytý masiv Dachsteinu. Při pěkném počasí cestou zpět zastávka na přírodním koupališti ve městečku PICHL .
5.den (čt): Výlet do údolí SEEWIGTAL (přírodní rezervace, čarokrásný kout Nízkých Taur) k jezeru BODENSEE (procházka kolem jezera, možnost projížďky na lodičce). Odtud pěkný výlet kolem vodopádů k jezerům HÜTTENSEE a OBERSEE.
6.den (pá): SCHLADMING - město s historickými památkami ležící pod masivem Dachsteinu v údolí Ennsu. Výjezd lanovkou na vrchol PLANAI . Okružní cesta s impozantními výhledy. Lze dojít až na vrchol Krahbergzinken - panoramatický výhled na Dachstein , údolí Ennstal a Taury. Odjezd do Čech. Příjezd ve večerních hodinách.

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • průvodce
  • 5x ubytování v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 5x polopenzi
  • slevovou kartu Sommercard

Cena nezahrnuje

  • pobytovou taxu, splatná na místě, cca 2,5 € / os. / den

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: : 270 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: : 3200 Kč)

Zajímavosti

Dachstein West: Ledovce a exponované svahy severního Dachsteinu který dosahuje nadmořské výšky 3000 metrů, patří ...

Filzmoos: Nádherná malá vesnička je vhodná zejména pro rodiny s dětmi. Nabízí malý lyžařský areál, který ...

Pichl bei Schladming:

Planai:

Schladming: Světoznámá lyžařská oblast patřící k pěti nejlepším alpským lyžařským regionům, která nabízí ...

Schladming Dachstein:

Fotografie

Rakousko_azalkyalpy-01Dachstein 5Dachstein 6Dachstein 7Dachstein 8Rakousko DachsteinRakousko Dachstein2