Alpy - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

Švýcarsko - léto pod Matterhornem

Svycarsko_Wallis_02

Matterhorn je díky své nezaměnitelné siluetě nejznámější, nejobdivovanější a nejfotografovanější horou světa. Díky různým pohlednicím a reklamám ji znají lidé, kteří v horách v životě nebyli. Strávit několik dní v blízkosti této hory znamená na vlastní kůži zažít nejkrásnější horské partie Švýcarska.


 

Program zájezdu

1.den (so): Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2.den (ne): Dopoledne příjezd do oblasti centrálního Švýcarska . Výjezd nejstrmější zubačkou na světě na vyhlídkovou horu PILATUS, nejvýznamnější horu této oblasti s fantastickými výhledy na celou oblast středního Švýcarska . Nahoře vycházka tzv. stezkou kozorohů a výstup vyhlídkovým bodům. Po poledni přejezd do Saaského údolí, ubytování.
3.den (po): ZERMATT – jedno z nejznámějších středisek švýcarských Alp. Autobusem do Täsche a vláčkem do Zermattu . Odtud pojedeme lanovkou na SCHWARZSEE do blízkosti Matterhornu. Zdatnější turisté mohou vystoupat až k chatě HÖRNLIHÜTTE, která je nástupním místem horolezců na Matterhorn. Ostatní půjdou vycházkou přes Staffel a Furi zpět do Zermattu . Doba chůze cca 3 hod.
4.den (út): Dopoledne výjezd lanovkou na HOCHSAAS 3100 m n.m., naučná stezka s výkladem o švýcarských čtyřtisícovkách. Poté sjezd lanovkou na KREUZBODEN a pokračování pěšky tzv. alpskou květinovou cestou přes Almagelleralp do Saas Almagell a návrat do Saas Grund místním busem. Cca 3 hod chůze. Pro méně zdatné možno sjet z Kreuzboden lanovkou přímo do Saas Grund .
5.den (st): K nejvyšší přehradní hrázi v Evropě. Autobusem do údolí VAL D’HÉRÉMENCE, k přehradě GRANDE DIXENCE a přehradnímu jezeru DIX. Přehradní hráz je vysoká 289 m a vede na ni lanovka. Od hráze začíná 4-hodinový okružní výlet nad přehradou s krásnými výhledy na jezero i okolní hory a možnou zastávkou na chatě PRAFLEURI k občerstvení. Na závěr výletu je možno si prohlédnout malé muzeum věnované přehradě a výrobě el. energie. K večeru návrat autobusem. 5 hod chůze.
6.den (čt): ZERMATT - další návštěva tohoto významného střediska v Alpách. Z Täsche výjezd na Täschalp a odtud krásnou pohodlnou cestou s výhledy na Matterhorn na Suneggu. Vycházka kolem ledovcových jezer, k Findelskému ledovci a zpět pěšky do Zermattu. Méně zdatní mohou projít jen 1. úsek a vrátit se ze Suneggy do ZERMATTU lanovkou.
7.den (pá): Po snídani a naložení zavazadel pěší výlet do SAAS FEE - perly Alp. V Saas Fee výjezd lanovkou na HANNIG a okružní panoramatická vycházka s výhledy na ledovce. Cesta je lemována naučnými tabulemi s výkladem o přírodě. Návrat do SAAS GRUND tzv. Kapličkovou cestou. V podvečer odjezd.
8.den (so): Příjezd do Prahy ráno.

Cena zahrnuje

  • doprava luxusním autobusem
  • průvodce
  • 5x ubytování ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím v hotelu
  • 5x švýcarská polopenze (snídaně bufet, večeře 3 chody)

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna vč. turistiky nad 3000 m n.m. (příplatek: : 570 Kč)
  • 1/1 pokoj (na ověření v CK, omezený počet) (příplatek: : 2500 Kč)

Zajímavosti

Centrální Švýcarsko:

Saas Fee:

Saas-Almagell:

Saas-Grund:

Zermatt: Na pomezí Švýcarska a Itálie se rozkládá jedna z nejžádanějších lyžařských oblastí s dominantou ...

Fotografie

zermatt - 14Svycarsko_WallisSvycarsko_Wallis_02Svycarsko_Wallis_03scalottas-17Švýcarsko 11Švýcarsko 110Švýcarsko 113Švýcarsko 12Švýcarsko 13Švýcarsko 14Švýcarsko 15