Alpy - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

Slovinsko - hory, moře a přírodní zajímavosti

Slovinsko 2

Slovinsko je nejvyspělejší zemí bývalé Jugoslávie. Stejně jako my je od roku 2004 členem Evropské unie. Neleží daleko a není velké a tak na jeho návštěvu stačí několik dnů. Monumentální Julské ALpy, krásná jezera Bled a Bohinj, nejslavnější evropské jeskyně Postojná a pro zpestření italský Terst a zámek Miramare Maxmiliána Mexického, bratra císaře Františka Josefa I.


 

Program zájezdu

1.den (čt): Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2.den (pá): PERLY JULSKÝCH ALP BOHINJSKÉ JEZERO , výjezd lanovkou na vrchol VOGEL s krásnými výhledy na Julské Alpy s jejich dominantou Triglavem, vodopády SAVICE. Prohlídka nejlepšího slovinského letoviska BLED s majestátním hradem na skále vysoko nad Bledským jezerem.
3.den (so): OKRUH TRIGLAVSKÝM PARKEM - horský amfiteátr Špikova skupina, VRŠIČ - nejvýše položený slovinský průsmyk, SOČA a její pramen, přejezd do Itálie přes sedlo PREDEL, zastávka u krásného PREDELSKÉHO JEZERA, nejhezčí partie italských Julských Alp ve FUSINE.
4.den (ne): SLOVINSKÝ KRAS A JADRAN : Ve Slovinsku se nachází více než 7000 jeskyní. Prohlídka POSTOJENSKÝCH JESKYNÍ - krápníková výzdoba, jízda podzemním vláčkem, koncertní dvorana, 20 km podzemních chodeb. Italské přístavní město TERST a zámek MIRAMARE s překrásným parkem. Noční přejezd.
5.den (po): Příjezd do Prahy v časných ranních hod.
Číslo záj.TermínZadní místa Dospělí Poznámka 
446-0113.6.-17.6.20246 990,-7 490,-Nástup též Příbram - Dubenec, Písek, České Budějovice, Pardubice, Hradec Králové.rezervovat
446-0213.9.-17.9.2024 7 490,-Nástup též Příbram - Dubenec, Písek, České Budějovice, Pardubice, Hradec Králové.rezervovat

Cena zahrnuje

  • dopravu autokarem
  • průvodce
  • 2x nocleh v hotelu (dvoulůžkové pokoje)
  • 2x polopenzi

Cena nezahrnuje

  • Pro vstup do Postojné je nutná závazná rezervace předem, platba na místě v Eurech. Nutno uvést, zda se jedná o dospělou osobu, studenta do 25 let nebo dítě do 15 let včetně.

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: : 225 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: : 1400 Kč)

Zajímavosti

Bled:

Bohinjské jezero:

Julské Alpy: Slovinský region Julské Alpy tvoří severozápad země. Je hornatý, jako stvořený pro sportovní ...

Pobřeží a kras: Jihozápadní cíp Slovinska s kopcovitou krajinou, strhujícími jeskyněmi a 47 km dlouhým pobřežím (...

Postojna:

Vogel:

Fotografie

Slovinsko 2Slovinsko-Julske Alpy IIISlovinsko-Julske Alpy-jezeSlovinsko-vodopadbled-12bohinjske-jezero-06jezera-fusine-09julske-alpy-03reka-soca-03reka-soca-05reka-soca-06Bled 2Bled 3Miramare 1Miramare 2Miramare 3Postojná 1Postojná 3Postojná 5Postojná 7