Alpy - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

Slovinsko - hory, moře a přírodní zajímavosti

Slovinsko 2

Slovinsko je nejvyspělejší zemí bývalé Jugoslávie. Stejně jako my je od roku 2004 členem Evropské unie. Neleží daleko a není velké a tak na jeho návštěvu stačí několik dnů. Monumentální Julské ALpy, krásná jezera Bled a Bohinj, nejslavnější evropské jeskyně Postojná a pro zpestření italský Terst a zámek Miramare Maxmiliána Mexického, bratra císaře Františka Josefa I.


 

Program zájezdu

1.den (pá): Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2.den (so): PERLY JULSKÝCH ALP BOHINJSKÉ JEZERO , výjezd lanovkou na vrchol VOGEL s krásnými výhledy na Julské Alpy s jejich dominantou Triglavem, vodopády SAVICE. Prohlídka nejlepšího slovinského letoviska BLED s majestátním hradem na skále vysoko nad Bledským jezerem.
3.den (ne): OKRUH TRIGLAVSKÝM PARKEM - horský amfiteátr Špikova skupina, VRŠIČ - nejvýše položený slovinský průsmyk, SOČA a její pramen, přejezd do Itálie přes sedlo PREDEL, zastávka u krásného PREDELSKÉHO JEZERA, nejhezčí partie italských Julských Alp ve FUSINE.
4.den (po): SLOVINSKÝ KRAS A JADRAN : Ve Slovinsku se nachází více než 7000 jeskyní. Prohlídka POSTOJENSKÝCH JESKYNÍ - krápníková výzdoba, jízda podzemním vláčkem, koncertní dvorana, 20 km podzemních chodeb. Italské přístavní město TERST a zámek MIRAMARE s překrásným parkem. Noční přejezd.
5.den (út): Příjezd do Prahy v časných ranních hod.
Číslo záj.TermínDospělí Poznámka 
446-0216.9.-20.9.20226 290,-Odjezd též z Pardubic, Hradce Králové, Příbrami, Písku a Č. Budějovic.rezervovat

Cena zahrnuje

  • dopravu autokarem
  • průvodce
  • 2x nocleh v hotelu (dvoulůžkové pokoje)
  • 2x polopenzi

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: : 180 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: : 1000 Kč)

Zajímavosti

Bled:

Bohinjské jezero:

Julské Alpy: Slovinský region Julské Alpy tvoří severozápad země. Je hornatý, jako stvořený pro sportovní ...

Pobřeží a kras: Jihozápadní cíp Slovinska s kopcovitou krajinou, strhujícími jeskyněmi a 47 km dlouhým pobřežím (...

Postojna:

Vogel:

Fotografie

Slovinsko 2Slovinsko-BledSlovinsko-Julske Alpy IIISlovinsko-Julske Alpy-jezeSlovinsko-vodopadbled-12bohinjske-jezero-06jezera-fusine-09julske-alpy-03julske-alpy-05reka-soca-03reka-soca-05reka-soca-06souteska-vintgar-07souteska-vintgar-08souteska-vintgar-11