Alpy - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

Švýcarsko - Bernské Alpy

Bernské Alpy 4

- v nitru Bernských Alp, pod vrcholy Jungfrau, Mönch a Eiger...

Náš další turistický zájezd do Švýcarska nás zavede do Bernských Alp. Snad nikde jinde ve střední Evropě nesahají ledovce tak daleko do údolí jako v okolí Grindelwaldu ve Švýcarsku. V okolí je přes 300 km vycházkových cest a horských stezek, které spolu s řadou lanovek skýtají překrásné možnosti denních i polodenních výletů.


 

Program zájezdu

1.den (so): Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2.den (ne): Ráno příjezd do Švýcarska. Dopoledne průchod soutěskou řeky AARY, po poledni příjezd do údolí DIEMTIGTAL, ubytování, vycházka v okolí.
3.den (po): Po snídani odjezd do nitra Bernských Alp do GRINDELWALDU , výjezd lanovkou na FIRST, pěší túra k jezeru BACHALPSEE, případně až na FAULHORN s výhledy na nejznámější vrcholy - Eiger, Mönch a Jungfrau. K večeru návrat do Grindelwaldu, kde bude čekat autobus a odjezd na ubytování.
4.den (út): Ráno odjezd autobusem do WILDERSWILU, pokračování zubačkou na SCHYNIGE PLATTE, odkud se naskýtají nádherné výhledy na pásmo zaledněných vrcholů v čele s trojicí Eiger, Mönch a Jungfrau (UNESCO). Prohlídka ALPSKÉ BOTANICKÉ ZAHRADY, kde na ploše 8 tisíc metrů čtverečních najdete 520 druhů alpských květin. Vycházka s výhledy v okolí vrcholu. Odpoledne zastávka v INTERLAKENU , lázeňském středisku a východisku do oblasti Bernských Alp .
5.den (st): Ráno odjezd do údolí vodopádů - LAUTERBRUNNETAL. Vycházka k TRÜMMELBAŠSKÝM VODOPÁDŮM - 10 ledovcových kaskádových vodopádů v nitru hory a podél řeky Bílá Lütschina pod MÜRRENBAŠSKÝM VODOPÁDEM, kde se masy vody řítí v 5 kaskádách z výšky 750 m, dojdeme do STECHELLBERGU. Zde vyjedeme lanovkou do MÜRREN, střediska vysoko nad údolím a půjdeme turistickou cestou s úžasnými výhledy na celé panorama čtyřtisícovek včetně Mönchu a Eigeru až nad Laterbrunnen, odkud můžete k autobusu sjet lanovkou nebo sejít pěšky.
6.den (čt): Ráno odjezd do KANDERSTEGU, lanovkou (možno i pěšky) k jezeru OESCHINENSEE, 3 hod. okružní vycházka nad jezerem, případně jen odpočinek u jezera, možnost půjčení loděk nebo naopak náročný výstup k horským chatám. K večeru návrat do Kanderstegu, kde bude čekat autobus.
7.den (pá): Dopoledne odjezd do GRINDELWALDU , výjezd lanovkou na MÄNNLICHEN, pěší túra v oblasti pod Eigerem, návrat do Grindelwaldu pěšky nebo zubačkou.
8.den (so): Po snídani a úklidu chaty dopoledne výjezd lanovkou na WIERERHORN, vycházka, zpět pěšky nebo lanovkou. Odpoledne přejezd přes JAUNPASS do městečka CHARMEY, koupání v termálních lázních. Večer odjezd ze Švýcarska.
9.den (ne): Příjezd do Prahy v ranních hodinách.
Číslo záj.TermínDospělí Poznámka 
317-0110.8.-18.8.202415 990,-Nástup též Plzeň. Poslední volné místo pouze pro pána na doobsazení.rezervovat

Cena zahrnuje

  • doprava luxusním autobusem
  • průvodce
  • 6x ubytování v penzionu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 6x česká polopenze

Cena nezahrnuje

  • kapesné na lanovky, vstupy apod. cca 250 CH
  • pro zájemce v případě velmi pěkného počasí výjezd vlakem na Jungfraujoch ve skup. nad 10 os. cca 150 CHF.

Fakultativně

  • 6x balíček na oběd (příplatek: : 600 Kč)
  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: : 405 Kč)
  • 1/1 pokoj není možný.

Zajímavosti

Bernské Alpy:

Grindelwald: Klimatické lázně nedaleko Interlakenu leží v nadmořské výšce 1038 m n.m. Městečko s 3500 ...

Interlaken:

Jungfrauregion: Velmi rozsáhlá lyžařská oblast pod slavnými vrcholy Jungfrau, Eiger a Mönch, táhnoucí se od ...

Fotografie

Bernské Alpy 1Bernské Alpy 10Bernské Alpy 11Bernské Alpy 12Bernské Alpy 13Bernské Alpy 14Bernské Alpy 15Bernské Alpy 16Bernské Alpy 2Bernské Alpy 3Bernské Alpy 4Bernské Alpy 5Bernské Alpy 6Bernské Alpy 7Bernské Alpy 8Bernské Alpy 9