Alpy - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

NP Vysoké Taury a termální lázně Bad Gastein II

Údolí Bad Gastein 20

Tento zájezd Vás opět zavede do nejznámějšího národního parku Rakouska Vysoké Taury. Výlety jsou koncipovány tak, aby se nekryly s prvním zájezdem do letoviska Bad Gastein a klienti, kterým se líbilo v tomto nádherném údolí, se do něj mohli vrátit. NP Vysoké Taury je překrásná oblast kolem nejvyššího rakouského štítu Grossglockner. Vysoké Taury mají více než 300 vrcholů přesahujících 3 000 m a několik ledovců. Mezi turistické magnety patří i upravená lázeňská městečka (Bad Gastein aj.). Ubytování je zajištěno v pěkném hotelu, kde klienti mohou využít bazén a wellness.


 

Program zájezdu

1.den (út): Odjezd z Prahy v časných ranních hodinách. Pěkný výlet pod severní stěnou Dachsteinu kolem jezer VORDERER a HINTERER GOSAUSEE , kde z vod jezera vyrůstá ohromný, ledovcem pokrytý Dachstein .
2.den (st): Výjezd lanovkou z městečka DORFGASTEIN na vyhlídkový vrchol FULSECK. Lehká procházka po hřebeni, která skýtá pěkné výhledy na okolní hory vysoké přes 2500 m a také dolů do Gasteinského údolí . Odpoledne koupání a odpočinek v moderních termálních lázních BAD HOFGASTEIN .
3.den (čt): Výlet z romantického městečka WAGRAIN , které je přezdíváno“ městečko květin“. Výjezd lanovkou „Flying Mozart“ nad městečko na KOGLALM. Pěkná pěší túra po hřebeni s překrásnými výhledy na RADSTTÄTSKÉ ALPY k vrcholkům GRIESSENKARECK a SAUKARKOPF. Návrat cestou Bettlersteig a Blumenweg.
4.den (pá): Výlet v centru národního parku VYSOKÉ TAURY . Výjezd lanovkou k chatě RUDOLFSHÜTTE, pěší turistika u jezera WEISSEE. Při pěkném počasí pokračování sedačkovou lanovkou na MEDELZ a výstup na MEDELZKOGEL s kruhovým rozhledem na okolní třítisícovky. Cestou domů zastávka u jezera ZELL AM SEE .
5.den (so): Odpočinkový den v malebném údolí GASTEINER TAL . Možnost výjezdu lanovkou na STUBNER KOGEL. Pěší výlet panoramatickou cestou Otto Reichert Weg s výhledy na okolní velikány a údolí Gasteinertal.. Návštěva proslulých lázní BAD GASTEIN , kde přímo v centru městečka se nachází romantické vodopády. Koupání a relaxace v termálních lázních FELSENBAD.
6.den (ne): Výjezd lanovkou Ikarus do úchvatného světa hor nad městečko WERFENWENG , odkud se naskýtá nádherný kruhový výhled na okolní alpské velikány skupiny TENNENGEBIRGE. Odpoledne odjezd do Čech.
Číslo záj.TermínDospělí Poznámka 
302-019.7.-14.7.202412 990,-Nástup též Benešov, Tábor, České Budějovice.rezervovat

Ubytování

Spa & Wellness centrum: termální krytý bazén, whirlpool, finská sauna, parní lázeň, danárium, tepidarium, zážitkové sprchy, relaxační místnost s bezplatnou nabídkou čaje, široký výběr wellness procedur (za poplatek).

Stravování:

polopenze formou bufetu

Cena zahrnuje

  • 5x ubytování v Thermal Resort hotelu Elisabethpark
  • 5x polopenze (formou bufetu)
  • vstupné do hotelového Spa & wellness centra
  • Gasteinská slevová karta (malé slevy na lanovky)
  • doprava autobusem
  • průvodce

Cena nezahrnuje

  • pobytovou taxu, splatná na místě, cca 3,5 € / os. / den

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: : 270 Kč)
  • 1/1 pokoj - na ověření v CK (příplatek: : 2600 Kč)
  • možnost objednání Salcburské karty 95 € dosp., 48 € děti ročník 2009-2018, platba na místě průvodci

Zajímavosti

Bad Gastein: Špičkové středisko pro odpočinek i aktivní dovolenou. V minulosti specializované pouze na ...

Bad Hofgastein: Hory, lyžování a termální lázně jsou typické pro středisko Bad Hofgastein. Jedná se o obchodní ...

Dachstein West: Ledovce a exponované svahy severního Dachsteinu který dosahuje nadmořské výšky 3000 metrů, patří ...

Dorfgastein:

Gasteiner Tal: Gasteiner Tal není jen největší rakouské lyžařské středisko, ale díky termálním pramenům ...

Gasteinertal: Romantický venkovský Dorfgastein, rušnější pompézní Bad Hofgastein, luxusní secesní Bad Gastein ...

Golling an der Salzach:

Gosau: Horské středisko, situované v překrásné krajině, známé jako východisko túr v oblasti Dachsteinu.

Graukogel:

Sportgastein:

Vysoké Taury / Salcbursko: Na jihu Salcburska se rozprostírá ráj na zemi: prázdninová oblast Národní park Vysoké Taury, ...

Wagrain: Milá, středně velká vesnice (3200 obyvatel) s veškerým vybavením. V blízkosti se nachází Flachau ...

Werfenweng:

Zell am See: Zell am See (757 m n.m.) - klimatické lázně a jedno z nejznámějších středisek zimních a letních ...

Fotografie

Rakousko Bad gastein bazenBad Gastein 03eli 1stubnerkogel 1Údolí Bad Gastein 01Údolí Bad Gastein 02Údolí Bad Gastein 03Údolí Bad Gastein 09Údolí Bad Gastein 10Údolí Bad Gastein 11Údolí Bad Gastein 14Údolí Bad Gastein 15Údolí Bad Gastein 16Údolí Bad Gastein 17Údolí Bad Gastein 18Údolí Bad Gastein 19Údolí Bad Gastein 20Údolí Bad Gastein 21Údolí Bad Gastein 23Stubnerkogel 1