Alpy - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

Alpy pro seniory - NP Vysoké Taury a termální lázně Bad Gastein

Údolí Bad Gastein 23

V srdci národního parku Vysoké Taury se nachází v nadmořské výšce 1000 m příjemné lázeňské středisko Bad Gastein, který je oblíbený pro své horské klima a velmi zdravý vzduch.


 

Program zájezdu

1.den (pá): Odjezd z Prahy v ranních hodinách. Cestou zastávka u vodopádu GOLLING , jehož vody padají z výšky 75 metrů. Dále navštívíme soutěsku LIECHTENSTEINKLAMM (nebo jinou, bude-li uzavřena), kde budete moci obdivovat fascinující svět divoké vody. Příjezd do světoznámých rakouských lázní BAD GASTEIN .
2.den (so): Výjezd lanovkou na STUBNERKOGEL, kde se nachází jedinečná turistická atrakce - “visutý most”. Pěší výlet panoramatickou cestou OTTO REICHERT WEG s výhledy na okolní velikány a údolí Gasteinertal. Odpoledne procházka do údolí KÖTSCHACHTAL. Úchvatné pohledy na velikány Ankogel Gruppe a ostatní vrcholy, které svírají toto údolí. Cestou výletní chata HIMMELWAND, proslulá pestrou nabídkou štrůdlů vlastní výroby.
3.den (ne): Přejezd autobusem do lázeňského městečka BAD HOFGASTEIN , které se nachází v nejslunnější části údolí. Výjezd lanovkou SCHLOSSALMBAHN do výšky přes 2 050 metrů - okolí horní stanice lanovky nabízí několik nenáročných pěších tras s úchvatnými výhledy na celé údolí Gasteinertal po ledovce Ankogel Gruppe. Krátký výstup na vyhlídkový bod HIRSCHKARSPITZE. Odpoledne městečko BAD HOFGASTEIN a koupání v termálních lázních Alpentherme nebo pěší výlet v okolí.
4.den (po): Výlet pod velikány NP VYSOKÉ TAURY do střediska SPORTGASTEIN , které leží pod ohromným hřebenem ledovcové hory Shareck (3 122 m n.m.). Čeká nás nenáročná trasa, okruh bez převýšení po pastvinách a salaších v kouzelném údolí NAßFELD. Na začátku nebo na konci dne krátká procházka k mohutnému vodopádu BÄRENFALL. Odjezd do Čech, příjezd ve večerních hodinách.
Číslo záj.TermínZadní místa Dospělí Poznámka 
466-017.6.-10.6.20247 990,-8 490,-Nástup též Benešov, Tábor, České Budějovice.rezervovat
466-0213.9.-16.9.2024 8 490,-Nástup též Benešov, Tábor, České Budějovice.rezervovat

Ubytování

Spa & Wellness centrum: termální krytý bazén, whirlpool, finská sauna, parní lázeň, danárium, tepidarium, zážitkové sprchy, relaxační místnost s bezplatnou nabídkou čaje, široký výběr wellness procedur (za poplatek).

Stravování:

polopenze formou bufetu

Cena zahrnuje

  • 3x ubytování v Thermal Resort hotelu Elisabethpark
  • 3x polopenze (formou bufetu)
  • vstupné do hotelového Spa & wellness centra (termální krytý bazén, whirpool, finská sauna, parní lázeň, zážitkové sprchy aj.)
  • doprava autobusem
  • průvodce

Cena nezahrnuje

  • pobytovou taxu, splatná na místě, cca 3,5 € / os. / den

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: : 180 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: : 1500 Kč)

Zajímavosti

Bad Gastein: Špičkové středisko pro odpočinek i aktivní dovolenou. V minulosti specializované pouze na ...

Bad Hofgastein: Hory, lyžování a termální lázně jsou typické pro středisko Bad Hofgastein. Jedná se o obchodní ...

Gasteinertal: Romantický venkovský Dorfgastein, rušnější pompézní Bad Hofgastein, luxusní secesní Bad Gastein ...

Golling an der Salzach:

Graukogel:

Sportgastein:

Vysoké Taury / Salcbursko: Na jihu Salcburska se rozprostírá ráj na zemi: prázdninová oblast Národní park Vysoké Taury, ...

Fotografie

Rakousko Bad gastein bazenBad Gastein 03graukogelstubnerkogel 1Údolí Bad Gastein 01Údolí Bad Gastein 02Údolí Bad Gastein 03Údolí Bad Gastein 04Údolí Bad Gastein 06Údolí Bad Gastein 07Údolí Bad Gastein 08Údolí Bad Gastein 09Údolí Bad Gastein 10Údolí Bad Gastein 11Údolí Bad Gastein 12Údolí Bad Gastein 14Údolí Bad Gastein 15Údolí Bad Gastein 16Údolí Bad Gastein 17Údolí Bad Gastein 18Údolí Bad Gastein 19Údolí Bad Gastein 20Údolí Bad Gastein 21Údolí Bad Gastein 23Schlossalmbahn 1Schlossalmbahn 4Stubnerkogel 2Stubnerkogel 4