Alpy - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

Srdce Dolomit II - Rosengarten, Latemar, Sella

Dolomiti_Rosengarten

Protože tato oblast Dolomit (UNESCO) je velice nádherná a působivá, turisti se sem rádi vrací. Proto i my jsme pro ně přidali nový zájezd do této překrásné scenérie s odlišným programem.


 

Program zájezdu

1.den: Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2.den: Příjezd na sedlo PASSO DI COSTALUNGA (1 745 m n.m.). Odtud pěší výlet pod severní stěnu skupiny LATEMAR k Mitterlerger (pro zájemce cestou Labyrinthsteig) a pokračování okruhem k jezeru LAGO DI CAREZZA. V zelených vodách tohoto jezera se nádherně odráží skalní stěny skupin LATEMAR i ROSENGARTEN.
3.den: Atraktivní okružní cesta s řadou výhledů kolem výrazného masivu hory PALA DI SANTA (2488 m, německy Zanggenberg) přes průsmyky PAMPEAGO (1 990 m n.m.) a LAVAZE (1 800 m n.m.). Pro zdatnější možnost výstupu na vrchol hory.
4.den: Výjezd autobusem na PASSO ROLLE do výšky 1 980 m n.m. pod vysokou stěnu masivu PALA. Odtud pěší výlet k jezeru LAGO DEL COLBRICON a k chatě Rif. P. ta Ces s výhledem na SAN MARTINO DI CASTROZZA a monumentální skupinu PALE DI SAN MARTINO.
5.den: Výlet do srdce masivu ROSENGARTEN (Růžová zahrada). Z VIGO DI FASSA a Ciampedié (možnost výjezdu lanovkou) cesta pod nádhernou barevnou kulisou rozeklaných štítů na chatu. RIF. CATINACCIO a RIF. VAIOLET, kde si připadáte jak v přírodním amfiteátru.
6.den: Pěší túra v oblasti jižní části skupiny LATEMAR s výhledem na VAL DI FIEMME a skupinu LAGORAI . Trasa vede z PASSO FEUDO (2 121 m n.m.) k chatě RIF.TORRE DO PISA (2 671 m n.m.) nebo pod vrchol MT.AGNELLO (2 358 m n.m.).
7.den: Odjezd do oblasti SELLA GRUPPE, kde se nachází známá lyžařská oblast SELLA RONDA , na PASSO GARDENA (2 137 m n.m.). Výlet pod masivem GRUPPO DI PUEZ na chatu Rif. Forcelles s výhledy na okolní masivní velikány skupin SELLA a BRAIES. Odjezd do Čech.
8.den: Příjezd v ranních hodinách.

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • průvodce
  • 5x ubytování v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 5x polopenzi

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: : 280 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: : 2000 Kč)

Zajímavosti

Canazei: Canazei je atraktivní vesnice, ležící pod zalesněnými kopci v srdci italských Dolomit. 150 km ...

Dolomity: Nádherné pohoří Dolomit, pojmenované podle francouzského geologa Dieudonného Dolomieua (1750 - ...

Passo di Costalunga: Karerpass - průsmyk

Passo Rolle:

San Martino di Castrozza:

Sella Ronda:

Val di Fiemme: Val di Fiemme je synonymem běžkařského sportu a MARCIALONGY, nejmalebnější a nejstarší italské ...

Vigo di Fassa:

Fotografie

Dolomiti_jezeroDolomiti_Rosengarten IIDolomiti_Rosengarten IIIDolomiti_Rosengarten