Alpy - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

Alpy pro seniory - nádherná příroda Tyrolských Alp

IMG_2475

+ Innsbruck, zámek Ambras, Bad Tölz

Tento zájezd bez nočních přejezdů je určen zejména pro klienty, kteří milují hory, ale preferují poznávání, vyhlídky bez pěší turistiky pouze s nenáročnými procházkami. Zájezd vás zavede na nejkrásnější místa Tyrolska včetně jeho hlavního města Innsbrucku. Cesta je zpestřena prohlídkou malebného Bad Tölzu (populárního ze seriálu Big Ben) ležícího v podhůří bavorských Alp na řece Isar.


 

Program zájezdu

1.den (ne): Odjezd z Prahy v časných ranních hodinách. Příjezd do Bavorska. Městečko BAD TÖLZ proslavené také seriálem Big Ben s komisařem Berghammerem. Město rozděluje řeka Isar na lázeňskou část a historickou část s nádherným náměstím. Na náměstí můžete nalézt budovu, kde se nacházelo seriálové komisařství. Velké náměstí též obklopují krásné domy s malovanými štíty. Následuje jeden z alpských klenotů - tyrolské jezero ACHENSEE - procházka podél jezera, které je nádherně zasazené mezi alpské vrcholky pod mohutným masivem ROFANSPITZE.
2.den (po): Výlet z lázeňského městečka IGLS lanovkou pod VRCHOL PATSCHERKOFEL, kde se nachází panoramatická vyhlídka s výhledy na údolí města Innsbruck a na protější mohutný skalní hřeben KARWENDELGEBIRGE. Prohlídka zámku AMBRAS - renesanční zámek ležící ve výšce 635 m n.m. blízko Innsbrucku postavený v šestnáctém století na místě hradu z desátého století. Zámek je spojen s arcivévodou Ferdinandem II. a sloužil jako jeho bydliště. Zámek obklopuje pěkná zámecká zahrada. Metropole Tyrolska INNSBRUCK – historické centrum, městské brány, Zlatá stříška (Goldenes Dachl), pozdně gotický arkýř císaře Maxmiliána I., barokní dóm svatého Jakuba, Císařský zámek, Dvorní kostel aj.
3.den (út): Den věnovaný nádhernému údolí ÖTZTAL . Výjezd lanovkou na vrchol HOCHOETZ – možnost pěkné vycházky s výhledy na vrcholky obklopující údolí Ötztal . Odpoledneprocházka z městečka UMHAUSEN k monumentálnímu vodopádu STUIBENFALL, který ve dvou stupních padá do hloubky 150 m. Kolem celého vodopádu bylo vybudováno vysuté kovové schodiště, ze kterého se naskýtají úžasné pohledy na padající vody vodopádu. Při cestě lze návštívit muzeum ledovcového muže Ötziho.
4.den (st): Průjezd krásným údolím ZILLERTAL do střediska HINTERTUX . Výjezd lanovkou na ledovec TUX do výšky 3270 m. Z vyhlídkové plošiny se otevírají dechberoucí pohledy na ledovce a přes 3000 m vysoké štíty Alp. Vycházka malebným údolím podél potoka Tuxbach. Odjezd do Čech. Příjezd do Prahy v pozdních večerních hodinách.
Číslo záj.TermínDospělí Poznámka 
462-0218.9.-21.9.20227 490,-Odjezd též z Plzněrezervovat

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • průvodce
  • 3x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 3x polopenzi

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: : 140 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: : 1200 Kč)

Zajímavosti

Achensee: Kouzlo zimy není omezeno jen na sjezdové lyžování. Při běhu na lyžích, sáňkování, při ...

Hintertux: Hintertux je jedním z největších evropských ledovců, který umožňuje lyžování po celý rok. Díky ...

Innsbruck: Innsbruck je turistickým a průmyslovým střediskem na řece Inn, hlavním městem Tyrolska. Ve 2. ...

Ötztal: Jedno z nejlepších ledovcových údolí v Rakousku nedaleko Innsbrucku dokáže nabídnout nejenom ...

Zillertal: Zillertalské údolí je nejvýznamnější lyžařskou oblastí v Rakousku. Pět zillertalských středisek, ...

Fotografie

Rakousko_TyrolskoRakousko_Tyrolsko_2tyrolske-alpy-2tyrolske-alpyIMG_2475IMG_3244IMG_8960Rakousko Ambras