Alpy - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

Zillertálské Alpy, jezero Achensee a údolí Alpbachtal - s Alpbachtalskou slevovou kartou

Rakousko_Rofan

Vybrané lanovky a koupaliště v ceně.

Tento zájezd Vás zavede do jedné z nejhezčí a nejfotogeničtější oblasti rakouských Alp. Zillertálské Alpy i vedlejší Tuxerské Alpy mají působivou kulisu ledovců i dravých řek, jezero Achensee je romanticky obehnáno horami. Zájezd Vám zpříjemní „Albachtalská slevová karta“, která umožňuje využití lanovek v údolí Albachtal zdarma.


 

Program zájezdu

1.den (so): Odjezd z Prahy ve večerních/nočních hodinách.
2.den (ne): Procházka romantickou soutěskou KAISERKLAMM, která nadchla císaře Františka Josefa a jeho manželku Sissi. Odtud i její název. Přejezd k jezeru ACHENSEE do letoviska Pertisau. Možnost výjezdu lanovkou na Zwölferkopf s krásnými výhledy na jezero a okolní hory nebo plavba lodí po jezeře, případně procházka podél jezera a koupání. Dojezd na ubytování.
3.den (po): Program v údolí ALPBACHTAL – dopoledne výjezd lanovou z ALPBACHU k chatě Berggasthof Hornboden. Pěší výlet malebnou Panoramatickou cestou pod vrcholy WIEDERSBEGERHORN a HOCHSTAKND a zpět k lanovce. (celkem 6,1 km a převýšení 444 m, 3 h) Odpoledne přejezd do REITH IM ALPBACHTAL. Výjezd lanovkou na REITHER KOGEL nebo možnost koupání na koupališti Reither See. Další možností je výjezd lanovkou z Alpbachu k horské chatě a pěší túra přes Kohlgrubenalm, Hechenblaikenalm a Gumpoltkopf až k lanovce na Reither Kogel. Sjezd přímo do obce Reith im Alpbachtal. (10 km, 3 h).
4.den (út): Dopoledne návštěva souboru zřícenin BURGENWELT EHRENBERGER, který nabízí kromě pozůstatků někdejšího hraničního opevnění i krásné výhledy, trochu adrenalinový visutý most highline179 nebo v údolí muzeum věnované rytířům a životu ve středověku. Odpoledne návštěva hlavního tyrolského města INNSBRUCK, které má působivé historické centrum orámované panoramatem alpských štítů.
5.den (st): Celodenní výlet do srdce krásných ZILLERTÁLSKÝCH ALP. Výlet od PŘEHRADY SCHLEGEISSPEICHER malebným údolím s říčkou a vodopády na hraniční sedlo s Itálií PFITSCHERJOCH (2248 m) a k chatě RIF. PASSO DI VIZZE – krásné pohledy na italské Alpy (celá trasa je 12,5 km a 5 h). Jsou možné i méně náročné trasy, např. zcela po rovině podél přehradní nádrže.
6.den (čt): NIEDERAU – výjezd lanovkou MARKBACHJOCHBAHN ke stejnojmenné chatě a pěší okruh kolem vrcholu Roßkopf s krásnými výhledy. Cestou možnost posezení u Anton-Graf-Hütte nebo Roßkopfhütte. Pro zdatnější výstup na Roßkopf ( 1731 m) (na cca 4 h), odpoledne návštěva Augustiniánského kláštera v Rattenbergu a poté buď prohlídka Skanzenu tyrolského venkova nebo koupání v jezeře Reintalersee.
7.den (pá): Ráno prohlídka tyrolského klenotu, města Hall in Tirol, jehož historické jádro je jedním z nejzachovalejších v Rakousku. Poté návštěva příhraničního města Kufstein, jehož dominantou je mohutný hrad, tyčící se nad řekou Inn. Odpoledne přejezd do ČR. Návrat v nočních hodinách.
Číslo záj.TermínDospělí Poznámka 
335-016.7.-12.7.202413 690,-Odjezd též z Plzně.rezervovat

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • 5x ubytování v hotelu a depandanci (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 5x polopenzi
  • Alpbachtalskou kartu (Alpbachtalská karta zahrnuje bezplatné použití některých lanovek a návštěvu koupališť)
  • průvodce

Cena nezahrnuje

  • pobytovou taxu, splatná na místě, cca 3,5 € / os. / den

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: : 315 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: : 3000 Kč)

Zajímavosti

Achensee: Kouzlo zimy není omezeno jen na sjezdové lyžování. Při běhu na lyžích, sáňkování, při ...

Alpbach: Pro ty, kteří hledají lyžařské středisko s šarmem a okouzlující atmosférou, je Alpbach jako ...

Hintertux: Hintertux je jedním z největších evropských ledovců, který umožňuje lyžování po celý rok. Díky ...

Maurach:

Niederau:

Rofan:

Zillertal: Zillertalské údolí je nejvýznamnější lyžařskou oblastí v Rakousku. Pět zillertalských středisek, ...

Fotografie

Rakousko_RofanRakousko_Rofan_2