Zillertálské Alpy, jezero Achensee a údolí Alpbachtal - s Alpbachtalskou slevovou kartou

Vybrané lanovky a koupaliště v ceně.
Tento zájezd Vás zavede do jedné z nejhezčí a nejfotogeničtější oblasti rakouských Alp. Zillertálské Alpy i vedlejší Tuxerské Alpy mají působivou kulisu ledovců i dravých řek, jezero Achensee je romanticky obehnáno horami. Zájezd Vám zpříjemní „Albachtalská slevová karta“, která umožňuje využití lanovek v údolí Albachtal zdarma.
Program zájezdu
1.den (ne): Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.2.den (po): Příjezd k jezeru ACHENSEE , které leží pod horskou skupinou ROFAN . V případě hezkého počasí možnost výjezdu lanovkou Erfurterhütte a odtud horskou cestou okolo jezera Grubasee na ROFANSPITZE (2 259 m n.m.). Variantně z městečka Maurach výlet podél jezera Achensee .
3.den (út): ALPBACH – výjezd lanovkou k chatě BEGREST. HORNBODEN a pěší výlet malebnou Panoramatickou cestou pod vrcholy WIEDERSBEGER HORN a STANDKOPF a zpět k lanovce.
4.den (st): Celodenní výlet do srdce krásných ZILLERTÁLSKÝCH ALP . Výlet od PŘEHRADY SCHLEGEISSPEICHER malebným údolím s říčkou a vodopády na hraniční sedlo s Itálií PFITSCHER JOCH (2 248 m n.m.) a k chatě RIF. PASSO DI VIZZE – krásné pohledy na italské Alpy.
5.den (čt): NIEDERAU – výjezd lanovkou MARKBACHJOCHBAHN ke stejnojmenné chatě a pěší okruh kolem vrcholu Roßkopf s krásnými výhledy. Cestou možnost posezení u Anton-Graf-Hütte nebo Roßkopfhütte. Pro zdatnější výstup na Roßkopf (1 731 m n.m.)
6.den (pá): Výlet do oblasti TUXER VORALPEN. Středisko HITERTUX. Možnost výjezdu lanovkou do výšky 3 270 m n.m. na vyhlídkovou plošinu na ledovci. Výlet z 1. mezistanice lanovky na vyhlídku TUXER JOCH (2 310 m n.m.) a údolím Weitental do Hintertuxu . V průběhu cesty krásné výhledy na údolí Tuxer Tal a vrcholy s ledovci dosahující výšky přes 3 000 metrů.
7.den (so): Výjezd lanovkou z Reithu na REITHER KOGEL, cesta přes Gumpoltkopf k Hechenblaikenalm a Kohlgrubenalm a dále k horské stanici Wiedersbergerhornbahn, sjezd lanovkou do Alpbachu (doba chůze cca 3,5 hodiny). Při špatném počasí procházka romantickou soutěskou TIEFENBACHKLAMM. Příjezd v nočních hodinách.
Číslo záj. | Termín | Dospělí | Poznámka | |
335-01 | 2.7.-8.7.2023 | 11 990,- | Odjezd též Plzeň. | rezervovat |
Cena zahrnuje
- dopravu autobusem
- 5x ubytování v hotelu a depandanci (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
- 5x polopenzi
- Alpbachtalskou kartu (Alpbachtalská karta zahrnuje bezplatné použití lanovek 3., 5., 7. den a návštěvu koupališť)
- průvodce
Fakultativně
- pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: : 280 Kč)
- 1/1 pokoj (příplatek: : 2400 Kč)
Zajímavosti
Achensee: Kouzlo zimy není omezeno jen na sjezdové lyžování. Při běhu na lyžích, sáňkování, při ...
Alpbach: Pro ty, kteří hledají lyžařské středisko s šarmem a okouzlující atmosférou, je Alpbach jako ...
Hintertux: Hintertux je jedním z největších evropských ledovců, který umožňuje lyžování po celý rok. Díky ...
Maurach:
Niederau:
Rofan:
Zillertal: Zillertalské údolí je nejvýznamnější lyžařskou oblastí v Rakousku. Pět zillertalských středisek, ...