Alpy - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

Tyrolské Alpy a údolí Alpbachtal - s Alpbachtalskou slevovou kartou

hooce

- lanovky na výlety v ceně

Tento pohodový zájezd Vám zpříjemní „Alpbachtalská slevová karta“, která umožňuje využití lanovek v údolí Alpbachtal zdarma. Navštívíte vrcholy s krásnými vyhlídkami na okolní horské skupiny, také jezero Achensee, které je romanticky obehnáno vysokými horami a cestou zajímavý zámek Herrenchiemsee, který je situován na ostrově v největším bavorském jezeře a obklopen parkem vybízejícím k pěkné procházce.


 

Program zájezdu

1.den (čt): Odjezd z Prahy v časných ranních hodinách. CHIEMSEE – největší jezero Bavorska obklopené z jihu malebnou alpskou scenérií. Vyhlídková plavba na ostrov k zámku HERRENCHIEMSEE. Zámek leží na ostrově, který v roce 1873 koupil Ludvík II. se záměrem zde vybudovat repliku Versailles. Projekt nebyl dokončen, ale přesto na ostrově můžete obdivovat fontány v zahradách zámku a velkolepou centrální část zámku. Dojezd na ubytování.
2.den (pá): NIEDERAU – výjezd lanovkou MARKBACHJOCHBAHN ke stejnojmenné chatě a pěší okruh kolem vrcholu Roßkopf s krásnými panoramaty okolních horských skupin a vrcholů. Odpoledne prohlídka městečka KUFSTEIN – turistické a lázeňské středisko, nad kterým se efektně vypíná pevnost Feste Kufstein. V centru můžeme vidět gotický kostel sv. Víta, kapli Nejsvětější Trojice aj.
3.den (so): ALPBACH – výjezd lanovkou k chatě HORNBODEN a pěší výlet malebnou panoramatickou cestou pod vrcholy WIEDERSBEGERHORN a STANDKOPF, výhledy na množství horských skupin a též na Zillertálské Alpy . Vyhlídkovou cestou zpět k lanovce. Odpoledne procházka u jezera ACHENSEE obklopeného pohořím Rofan na jedné straně a horským pásmem Karwendel na straně druhé.
4.den (ne): Výjezd lanovkou z Reithu pod vrchol REITHER KOGEL. Krátký pěší okruh nebo možnost dojít na vyhlídkový vrchol Reither Kogel s panoramatickými výhledy přes údolí Innu na protější velikány skupiny Rofan. Při špatném počasí procházka romantickou soutěskou TIEFENBACHKLAMM. Odpoledne odjezd do Čech. Příjezd ve večerních hodinách.

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • 3x ubytování v hotelu a depandanci (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 3x polopenzi
  • Albachtalskou kartu, která zahrnuje bezplatné použití lanovek.
  • průvodce

Cena nezahrnuje

  • pobytovou taxu cca 3,5 € / os. / den, splatná na místě

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: : 180 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: : 1500 Kč)

Zajímavosti

Achensee: Kouzlo zimy není omezeno jen na sjezdové lyžování. Při běhu na lyžích, sáňkování, při ...

Alpbach: Pro ty, kteří hledají lyžařské středisko s šarmem a okouzlující atmosférou, je Alpbach jako ...

Reith im Alpbachtal:

Zillertal: Zillertalské údolí je nejvýznamnější lyžařskou oblastí v Rakousku. Pět zillertalských středisek, ...

Fotografie

hooce