Alpy - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

Nejkrásnější jezera, soutěsky a vrcholy rakouských a německých Alp

Gosausee 04

Tento zájezd Vás zavede za romantikou rakouských a německých Alp k jedinečným jezerům, ve kterých se zrcadlí rozeklané štíty hor, na krásné vyhlídkové vrcholy i k dalším přírodním zajímavostem jako jsou soutěsky a ledová jeskyně.


 

Program zájezdu

1.den: Odjezd z Prahy v časných ranních hodinách. Pěkná procházka pod severní stěnou DACHSTEINU kolem jezer VORDERER A HINTERER GOSAUSEE , kde z vod jezera vyrůstá ohromný, ledovcem pokrytý Dachstein . Zájemci si mohou vyjet lanovkou na vyhlídkový bod a dojít k chatě GABLONZER HÜTTE odkud jsou pohledy na jezera a Dachstein z výšky. Nocleh.
2.den: Výlet do srdce národních parku VYSOKÉ TAURY . Procházka jedinečnou soutěskou LICHTENSTEINKLAMM po dřevěných mostkách nad dravou bystřinou. Výlet do malebného termálního údolí GASTEINERTAL. Výjezd lanovkou na STUBNERKOGEL, kde se nachází jedinečná turistická atrakce – „visutý most“. Návštěva proslulých lázní BAD GASTEIN , kde se přímo v centru nachází romantické vodopády, ev. relaxace v termálních lázních Felsenbad.
3.den: Výjezd lanovkou na SCHMITTENHÖHE (1956 m), významný rozhledový bod s výhledy na Vysoké Taury a Kitzbühelské Alpy i na jezero Zellersee. Návštěva ZELL AM SEE – lázně u stejnojmenného jezera se secesními hotely a nábřežní promenádou. SOUTĚSKA KITZLOCHKLAM – jedna z nejkrásnějších soutěsek v Alpách s množstvím přírodních jezírek, skalních útesů kolem bouřících vod řeky Rauriser Ache.
4.den: Výlet k romantickému jezeru KÖNIGSSEE pod monumentálním skalním masivem Watzmannu. Zájemci mohou absolvovat projížďku loďkou ke kostelu Sv. Bartoloměje a až k jezeru OBERSEE (na obou místech lze vystoupit na libovolnou dobu, od kostela sv. Bartoloměje možnost vycházky k Ledovcové kapli ve stěně Watzmannu, na druhém místě procházka k jezeru OBERSEE, které je lemováno strmými skalními štíty). Návrat do Čech ve večerních hodinách.

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • průvodce
  • 3x ubytování v hotelu*** (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 3x snídani

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: : 140 Kč)
  • 3x večeře (příplatek: : 540 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: : 1000 Kč)

Zajímavosti

Bad Gastein: Špičkové středisko pro odpočinek i aktivní dovolenou. V minulosti specializované pouze na ...

Dachstein West: Ledovce a exponované svahy severního Dachsteinu který dosahuje nadmořské výšky 3000 metrů, patří ...

Gosau: Horské středisko, situované v překrásné krajině, známé jako východisko túr v oblasti Dachsteinu.

Vysoké Taury / Salcbursko: Na jihu Salcburska se rozprostírá ráj na zemi: prázdninová oblast Národní park Vysoké Taury, ...

Zell am See: Zell am See (757 m n.m.) - klimatické lázně a jedno z nejznámějších středisek zimních a letních ...

Fotografie

Konigssee-03Konigssee-06Konigssee-14Konigssee-16Zell am See 01Zell am See 02Zell am See 03Bad Gastein 01Bad Gastein 02Bad Gastein 03Bad Gastein 04Bad Gastein 05Gosausee 01Gosausee 02Gosausee 03Gosausee 04Gosausee 05Gosausee 06Gosausee 07Gosausee 08HotelKitzlochklamm 01Schmittenhöhe 01Schmittenhöhe 02Schmittenhöhe 03Stubnerkogel 01Stubnerkogel 02Stubnerkogel 03Stubnerkogel 04Zell am See 01Zell am See 02Zell am See 03

Zájezdy - Alpy

Zájezdy pořádá:
CK Mayer + Crocus,
Podolská 33, 147 00, Praha 4
Lidická 35, 150 00, Praha 5
tel: 241 432 483
fax: 241 432 027
www.ckmayer.cz
www.poznavaci-zajezdy.cz