Alpy - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

Horskými vláčky po Švýcarsku III - Švýcarské unikáty

Kleine S (2)

- první kabrio lanovka
- nejstrmější uzavřená lanovka na světě
- nejvýše položené nádraží v Evropě


 

Program zájezdu

1.den (st): odjezd z Prahy ve večerních hodinách. Přejezd do Švýcarska.
2.den (čt): Příjezd k VIERWALDSTÄTTERSEE – jezero patří k nejnavštěvovanějším oblastem ve Švýcarsku, leží v srdci Švýcarska a nabízí mnoho zajímavostí. Výjezd unikátní kabrio lanovkou na STANSERHORN a kratší okružní trasa v oblasti vrcholu Stanserhorn. Dojezd na ubytování do Andermattu.
3.den (pá): Přejezd pod průsmyk SUSTEN a výjezd kabinkovou lanovkou z údolí Gadmen. Dále pěší trasa (cca 6 km, 3,5 hod.) k jedinečnému VISUTÉMU MOSTU TRIFTBRÜCKE (170 m dlouhý, vysoko nad soutěskou) s výhledem na LEDOVEC TRIFT. Odpoledne divoká soutěska řeky Aary AARESCHLUCHT (průchod soutěskou cca 1,5 hod.).
4.den (so): Výlet do BERNSKÝCH ALP – za velmi dobrého počasí výjezd na JUNGFRAUJOCH – nejvýše položené nádraží v Evropě, ledovcová jeskyně, vycházky ve vrcholové oblasti, jedinečné pohledy na okolní čtyřtisícovky i na Konkordiaplatz – začátek nejdelšího alpského ledovce Aletschgletscher. V případě špatného počasí výjezd vlakem na Kleine Scheidegg a turistika v oblasti vrcholu Mänlichen, přejezd vlakem do Grindelwaldu . Návrat na ubytování.
5.den (ne): Výlet přes dva vysoko položené průsmyky: GRIMSELPASS a od Grimselhospiz výjezd lanovkou k hrázi JEZERA OBERAAR, které je součástí systému přehrad a na jehož druhém konci spadá stejnojmenný ledovec. Turistická cesta celkem cca 2 hod. na druhou stranu jezera k ledovci, případně s možností prodloužení v závislosti na počasí. Při zpáteční cestě autobusem zastávka na PRŮSMYKU FURKA a u vyhlídky Belvedere poblíž RHONE-GLETSCHER, pramen Rhony a vycházka k ledovcové jeskyni.
6.den (po): Dopoledne přejezd k VIERWALDSTÄTTERSEE. Návštěva oblasti STOOS, které je nyní přístupné jen lanovkou a není tam možná automobilová doprava. Výjezd lanovkou do Stoos (nejstrmější lanovka na světě s unikátním tvarem), procházka přes městečko a pokračování další lanovkou na FRONALPSTOCK (1 920 m.) – jedinečný vyhlídkový vrchol nad Vierwaldstättským jezerem. V oblasti vrcholového hřebene možnost pěší trasy k horní stanici lanovky na KLINGENSTOCK (pozor na závratě a nutná je jistota chůze) a sjezd zpět do Stoos a lanovkou zpět k autobusu.
7.den (út): Příjezd do ČR v ranních hodinách.
Číslo záj.TermínDospělí Poznámka 
316-0119.7.-25.7.202311 990,-Odjezd též Plzeň.rezervovat

Stravování:

česká strava připravovaná na místě českou kuchařkou

Cena zahrnuje

  • 4x polopenze (česká kuchyně)
  • 4x ubytování (2-3 lůžkové pokoje)
  • průvodce
  • dopravu autobusem

Cena nezahrnuje

  • jízdné na vláčky, lanovky (celkem cca 300 CHF)

Fakultativně

  • 1/1 pokoj (povinný při nedoobsazení, samostatně cestující osoby přednostně doobsazujeme vzhledem k omezené kapacitě pokojů) (příplatek: : 1600 Kč)
  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: : 340 Kč)
  • Zpáteční jízdenka k Triftbrücke, nutná platba předem, nelze zakoupit na místě kvůli omezené kapacitě lanovky (příplatek: : 700 Kč)
  • Triftbrücke do 15 let, nutná platba předem, nelze zakoupit na místě kvůli omezené kapacitě lanovky (příplatek: : 350 Kč)

Zajímavosti

Bernské Alpy:

Brienz:

Grindelwald: Klimatické lázně nedaleko Interlakenu leží v nadmořské výšce 1038 m n.m. Městečko s 3500 ...

Jungfrau: Třetí nejvyšší vrchol Bernských Alp.

Jungfraujoch: Horská stanice ve výšce 3454 m n.m. (nejvyšší stanice železnice v Evropě), která je vlastně ...

Lauterbrunnen:

Luzern: Hlavní město stejnojmenného kantonu se poprvé připomíná jako rybářská osada již v r.840. Ta ...

St. Moritz: St. Moritz je světově známé rekreační středisko ve vých. části Švýc. Alp, v oblasti proslulé ...

Fotografie

Bernské Alpy 2Bernské Alpy 3Bernské AlpyKleine S (2)Kleine S 3Kleine SGrimselpass 1Bernské Alpy 2Bernské Alpy 3

Zájezdy - Alpy

Zájezdy pořádá:
CK Mayer + Crocus,
Podolská 33, 147 00, Praha 4
Lidická 35, 150 00, Praha 5
tel: 241 432 483
fax: 241 432 027
www.ckmayer.cz
www.poznavaci-zajezdy.cz