Alpy - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

Úchvatné vrcholy a kaňony rétorománského Švýcarska

tura - parpaner - rothorn - arosa - 9
 

Program zájezdu

1.den (so): Odjezd z Prahy ve 23.30 hodin.
2.den (ne): Ráno příjezd do BAD RAGAZ , lázeňského městečka. Návštěva soutěsky TAMINASCHLUCHT, návrat pěšky k autobusu cca 4 km. Poté zastávka v nejstarším městě Švýcarska, v CHURU. Odpoledne ubytování v apartmánovém hotelu v LAAX .
3.den (po): KAŇON ŘEKY RÝN – nazývaný GRAND CANYON OF SWITZERLAND. Cesta lesoparkem k vyhlídce na kaňon Rýna cca 1,30 hod. Zdatnější pak sestoupí až na dno kaňonu a podél řeky dojdou k zastávce vláčku, kterým pojedou na nádraží v Illanz, kam přijede náš autobus. Ostatní se vrátí k autobusu a společně pojedeme pro 1. část skupiny.
4.den (út): Výlet do jednoho z nejkrásnějších míst východního Švýcarska – do LENZERHEIDE . Výjezd lanovkou na PARPANER ROTHORN 2.899 m, kde se otevírá úžasný pohled na 1.000 vrcholů. Odtud pěší turistika s přechodem do AROSY , jednoho z nejznámějších středisek turistiky a zimních sportů cca 4-5 hod. Ostatní sjedou lanovkou k autobusu, přijedou společně do Arosy a zde mohou vyjet lanovkou na WEISSHORN. Na prostřední zastávce lanovky si budou moci prohlédnout medvědí útulek.
5.den (st): SARDONA – tektonická aréna, zapsaná na seznamu UNESCO. Zde se starší skalní vrstvy ohýbaly nad mladší skály během střetu afrického a evropského kontinentu. Výjezd lanovkou a pěší vycházka k vyhlídkám na oblast, možnost návštěvy infocentra v SEGNESHÜTTE, zpět k lanovce nebo případně pěšky do Flimsu .
6.den (čt): Výjezd na průsmyk OBERALPPASS a vycházka k jezírku Tumasee, odkud vytéká řeka Rýn, cca 1,30hod. do kopce. Dále na hřeben PAZOLA a odtud zpět k autobusu. Méně zdatní dojdou jen k jezírku a vrátí se zpět k busu.
7.den (pá): Dopoledne odjezd místním busem do Falery. Dále výjezd lanovkou na CURNIUS a zde pěší vycházka s nádhernými výhledy. Nebo za hezkého počasí možnost zůstat ve Flimsu , kde je v lesoparku nádherné jezero CAUMASEE vhodné ke koupání a odpočinku. Večer odjezd do Čech.
8.den (so): Příjezd do Prahy v brzkých ranních hodinách.
Číslo záj.TermínDospělí Poznámka 
334-0120.8.-27.8.202211 490,-Odjezd též z Plzně.rezervovat

Cena zahrnuje

  • doprava autobusem
  • 5x ubytování v luxusních apartmánech (obývací pokoj s kuchyňskou linkou a dvě 2lůžkové ložnice, každá s vl. koupelnou a WC)
  • povlečení
  • závěrečný úklid
  • vstup do bazénu a wellnesscentra
  • vedoucí zájezdu

Cena nezahrnuje

  • cena nezahrnuje pobytovou taxu - cca 5 CHF / os. / den - platí se na místě

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: : 280 Kč)
  • 1/1 pokoj / neobsazené lůžko v apartmánu (zde povinné při nedoobsazení) (příplatek: : 5500 Kč)

Zajímavosti

Arosa:

Bad Ragaz:

Flims Laax Falera:

Laax:

Lenzerheide:

Fotografie

tura - parpaner - rothorn - arosa - 1tura - parpaner - rothorn - arosa - 10tura - parpaner - rothorn - arosa - 11tura - parpaner - rothorn - arosa - 12tura - parpaner - rothorn - arosa - 13tura - parpaner - rothorn - arosa - 14tura - parpaner - rothorn - arosa - 15tura - parpaner - rothorn - arosa - 16tura - parpaner - rothorn - arosa - 17tura - parpaner - rothorn - arosa - 18tura - parpaner - rothorn - arosa - 19tura - parpaner - rothorn - arosa - 2tura - parpaner - rothorn - arosa - 20tura - parpaner - rothorn - arosa - 21tura - parpaner - rothorn - arosa - 22tura - parpaner - rothorn - arosa - 3tura - parpaner - rothorn - arosa - 4tura - parpaner - rothorn - arosa - 5tura - parpaner - rothorn - arosa - 6tura - parpaner - rothorn - arosa - 7tura - parpaner - rothorn - arosa - 8tura - parpaner - rothorn - arosa - 9tura - prameny - ryna - 1tura - prameny - ryna - 2tura - prameny - ryna - 3