Alpy - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

NP Kalkalpen, pohoří Totes Gebirge a Východní Solná komora s kartou

Rakousko_Hinterstoder

- se slevovou kartou
- lanovky v ceně

Tento nový krátkodobý zájezd Vás zavede do romantické krajiny alpských velikánů, k jezerům, nad nimiž se tyčí rozeklané vrcholy. Navštívíte krásnou krajinu v oblasti mezi NP Kalkalpen a pohořím Totes Gebirge. Pobyt Vám zpříjemní „slevová karta“, která umožňuje použití lanovek zdarma.


 

Program zájezdu

1.den: Odjezd z Prahy v ranních hodinách. Příjezd do východní části SOLNÉ KOMORY k jezeru Almsee. Pěší výlet kolem jezera je nádherná vyhlídková trasa kolem modrozelených průzračných vod jezera ALMSEE, v kterých se zrcadlí štíty mohutných hor. Cesta se dá prodloužit o sestup kolem modravých zurčících vod řeky Alm.
2.den: Malebné městečko WINDISCHGARSTEN – brána do NP KALKALPEN. Výjezd lanovkou na WÜRBAUERKOGEL – výhledy do okolí a na pohoří NP Kalkalpen. Návštěva soutěsky VOGELGESANGKLAMM – divoká říčka mezi skalami, dřevěné mostíky a vysuté chodníky nad peřejemi této říčky. Přejezd k jezeru GLEINKERSEE, které je pěkně zasazeno na severním úpatí TOTES GEBIRGE. Pěší procházka kolem jezera.
3.den: HINTERSTODER - výjezd lanovkou na HUTTERER HÖSS do pohoří nad střediskem. Výlet na vyhlídkovou věž, ze které jsou nádherné výhledy na protilehlý skalní masiv i na vzdálené alpské velikány. Pěkné jezírko SCHAFKOGELSEE, možnost posezení na terase horské chaty s výhledy. Odpoledne pěkný výlet z Hinterstoderu podél průzračné divoké říčky k nedalekému úchvatně romantickému jezeru, nad jehož modrozelenou hladinou se tyčí majestátní vrchol GR. PRIEL.
4.den: Výjezd nejrychlejší pozemní lanovkou do mohutného pohoří TOTES GEBIRGE na WURZEALM. Výlet malebnou krajinou pod majestátními skalními vrcholy k sedačkové lanovce, která nás vyveze do krajiny skal (1863 m) v blízkosti vrcholu WARSCHENECK. Odpoledne odjezd do Čech. Příjezd do Prahy ve večerních hodinách.

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • průvodce
  • 3x ubytování v hotelu (dvoulůžk. pokoje s příslušenstvím)
  • 3x polopenzi
  • slevovou kartu

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: : 140 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: : 1200 Kč)

Zajímavosti

Eisenerz:

Hinterstoder:

Linec: Centrum Horních Rakous rozložené na obou březích Dunaje je významným přístavem a dopravní ...

Piessling:

Roßleithen:

Solná komora: Je známa nejen pradávnými solnými nalezišti, ale především překrásnými teplými jezery, která ...

Windischgarsten:

Fotografie

Rakousko_HinterstoderRakousko_Hinterstoder_IIRakousko_Hinterstoder_IV

Zájezdy - Alpy

Zájezdy pořádá:
CK Mayer + Crocus,
Podolská 33, 147 00, Praha 4
Lidická 35, 150 00, Praha 5
tel: 241 432 483
fax: 241 432 027
www.ckmayer.cz
www.poznavaci-zajezdy.cz